" />

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?.11004
  • Giriş : 02.12.2013 / 11:20:00
  • Güncelleme : 02.12.2013 / 11:20:46

TEOG sınavının soru ve cevapları açıklandı. Sınav sonuçlarının ise 1 ay içerisinde açıklanması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


TEOG sınavının ikinci oturumu yapıldı.

Soru ve cevapları meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Bu arada Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Anafen Dershanesi tarafından Yazılıya Hazırlık Sınavı (YHS) gerçekleştirildi. Sınava dershane öğrencisi dışından yaklaşık 700 öğrenci katıldı. Okul Müdür Yardımcısı Tuğrul Demiraslan, "Bize güvenip yola çıkan öğrencilerini bize emanet eden bu velilerimizi nasıl yarı yolda bırakabiliriz. Bizce dershaneler kapatılmak yerine dönüştürülmek yerine daha da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz." dedi.

    Ereğli Anafen Dershanesi'nde bugün sınav heyecanı yaşandı. Sabah 7. sınıfların, öğleden sonra ise 6. sınıfların girdiği ve öğrencilerin akın ettiği Yazılıya Hazırlık Sınavı'na toplam bin 35 öğrenci katıldı. Anafen Dershanesi'nde öğrenim gören 370 öğrenci ile birlikte dershane öğrencisi olmayan öğrencilerin girdiği ücretsiz sınav öncesinde aileler çocuklarını dershaneye kendileri getirdi. Sınıfların tespit edilmesinin ardından çocuklarını öğretmenlere teslim eden aileler sınav bitişini beklemeye başladı. Öğrenciler ise sınıflarında kendilerine dağıtılan soruları dikkatli bir şekilde çözmek için kolları sıvadı.     Anafen Dershanesi tarafından düzenlenen sınav ile ilgili olarak açıklama da bulunan Dershane Müdürü Yardımcısı Tuğrul Demiraslan, "Bugün Ereğli genelinde 6. ve 7. sınıf öğrencilerimize Yazılıya Hazırlık Sınavı yapıyoruz. Sınavımıza yoğun bir katılım gerçekleşti. Bizlerde ihtiyacı karşılamaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizde ki eğitim heyecanını görüyorsunuz. Bize güvenip yola çıkan öğrencilerini bize emanet eden bu velilerimizi nasıl yarı yolda bırakabiliriz. Bizce dershaneler kapatılmak yerine dönüştürülmek yerine daha da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz." şeklinde konuştu.     Sınav sonuçlarının ileriki tarihlerde açıklanacağı bildirildi.

Öte yandan Ankara Valiliği, Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları'nın Başkent'te 2829 Kasım tarihlerinde sakin ve güvenli bir ortamda yapıldığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, Ankara ilinde 726 okulda, 15.626 öğretmenin gözetiminde yapılan sınavlara 78.562 öğrencinin girdiği vurgulandı. Açıklamada şu bilgiler verildi: “Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için önem taşıyan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları, çocuklarımızın hedefledikleri sonuçları almalarına esas olmak üzere Ankara’da 28-29 Kasım tarihlerinde sakin ve güvenli bir ortamda yapılmıştır.”Çocukların çalışmalarının değerlendirildiği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan sınavın sakin ve güvenli ortamın yaratılmasında gerekli duyarlılığı gösteren her kademedeki görevli herkese de teşekkür eden Valisi Yüksel, “Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları I. Dönem sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimizin beklentilerine uygun olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bu arada 19 Mayıs Şehit Burhan Yazıcı Orta Okulu'nda öğrenci ve öğretmenlere aşure ikram edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programından sonra okula gelen öğrencilere aşure dağıtıldı.Aşure dağıtımına Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Dilek, Okul Müdürü Şafak Şendoğan ve çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu Müdürü Şafak Şendoğan, "Okulumuzda ilk defa aşure etkinliği düzenledik. Öğretmen ve öğrencilerimize hatta velilerimize de aşure ikram ederek paylaşım ve bir arada olma duygusunu yaşama gecirmeyi hedefledik. Bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen öğretmenlere ve diğer katılımcılara teşekkür ediyorum." dedi. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*