Teog sınav soruları - Teog sınavı cevapları - Teof soruları

Teog sınav soruları - Teog sınavı cevapları - Teof soruları.21799
28.11.2013 / 14:12:22

Teog sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. Sınava binlerce öğrenci girdi. Soru ve cevaplar henüz açıklanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak soruların açıklanması bekleniyor. meb.gov.tr adresinden açıklanacak sorular sitemizde olacak. Bizden ayrılmayın!

Bu arada Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili dershanelerin ortak tepkilerinden sonra kadınların oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarından da tepki geldi. İç Anadolu bölgesinde 19 ilde faaliyet gösteren 21 dernekten oluşan Anadolu Kadınları Açılım Federasyonu (AKAFED) tarafından yapılan basın açıklamasında, “Günlerdir ‘dershaneler kapatılacak’ haberlerini ibretle ve endişeyle izliyoruz. Kamuoyundaki tedirginliğin çok daha fazlasını içimizde yaşıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Kadın dernekleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ileri sürdüğü gerekçelerin kendilerini ikna etmediğini açıkladı.

Çocuklarını güvenle dershanelere emanet ettiklerini ifade eden kadınlar, dershanelerin verdikleri eğitimin yanında çocuklarını kin, nefret, ayrımcılık, kötü alışkanlık gibi tehlikelerden de koruduğuna dikkat çekti. AKAFED Başkan Yardımcısı Ülkü Koca tarafından okunan basın açıklamasında, AKAFED’e bağlı 21 derneğin binlerce üyesinin ‘dershaneler kapatılacak’ diye tedirginlik yaşadığına dikkat çekildi. Koca, “Bizler aynı zamanda anneler olarak, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyup, ahlaklı ve terbiyeli yetiştirme hususunda en çok dertlenen, emek veren fedakârlık yapan kesimiz.” diyerek, dershanelerin kapatılmasının anneler üzerinde tedirginlik oluşturduğunu söyledi. Dershanelerin eğitim sorununun ‘sebebi’ değil, ‘sonucu’ olduğunu belirten Ülkü Koca, “Bizler sivil toplum temsilcileri olarak, dershanelere ihtiyaç kalmayana kadar kapatılmasını istemiyoruz.” dedi.

"SOSYAL BARIŞ ZEDELENİR"

Binlerce kadın adına yapılan basın açıklamasının önemli satır başları şöyle: “Bu kurumlar eğitimde fırsat eşitliğini sağlıyor. Eğitim noktasındaki eşitsizlikleri en azından bir noktaya kadar gideriyor. Dershaneler, maddi yönden yetersiz ve dezavantajlı bireylerin mağduriyetlerinin giderilmesinde ciddî katkılar sağlıyor. Ortadan kaldırılmaları, eğitim konusundaki eşitsizliklerin kalıcı hale gelmesine sebep olacaktır. Eşitsizliklerin giderek arttığı bir sosyal hayatta da sosyal barışı inşa etmek ve sürdürmek mümkün olmayacaktır.” "VEBALİ KİM ÜSTELENECEK?"“Dershaneler, çocuklarımızın başarılarının yükselmesinde ciddi katkı sağlıyor. Çocuklarımızı kin, nefret, ayrımcılık, uyuşturucu ve diğer tehlikelerden korumada çok önemli fonksiyon eda ediyor. Hafta sonu dershanelerde eğitim gören çocuklarımız, kapatma söz konusu olursa sokağa salınmış olacak. Terör örgütlerinin önemli kaynağı ortaöğretim gençliği. Zaman zaman doğu illerimize yaptığımız seyahatlerde gördük ve dinledik ki bu kurumlardan rehberlik alan gençler dağa çıkmayı kabul etmiyor. Eğer dershaneler kapatılırsa, bu gençler terör örgütünün kucağına atılmış olacak. Kim bunun vebalini üstlenebilir?”

"BAKANLIĞIN GEREKÇELERİ BİZİ İKNA ETMEDİ"

“Şu anda 2 milyon 107 bin öğrenci dershanelere, 720 bin öğrenci etüt merkezlerine devam etmektedir. Bu öğrencilerden 105 bini, ücretsiz olarak dershanelerden yararlanmaktadır. Bu kurumlar ücretle öğrenci aldıkları gibi, nice fakir öğrencilere de ücretsiz eğitim vermektedir. Dershaneler hiçbirimizin çocuğunu şu ana kadar zorla kayıt yapmadı. Bizler kendi isteğimizle çocuklarımızı emanet ediyoruz. Kendi paramızla ve kendi rızamızla kayıt yaptırıyoruz, gönderiyoruz. Dershanelerin kapatılması çocuklarımızın eğitimiyle ile ilgili özgürlüğümüzün elimizden alınması anlamına geliyor. Dershanelerin kime ne zararı var? Faydaları ise çok fazla. Kapatma ile ilgili bakanlığın yapmış olduğu gerekçeler bizleri ikna edemedi.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*