Teog sınavı soruları - Teog soruları - Teog cevapları - Teog 2013

Teog sınavı soruları - Teog soruları - Teog cevapları - Teog 2013.27416
28.11.2013 / 14:37:38

Teog sınavı soruları ve cevapları henüz açıklanmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın soruları açıklaması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


TEOG soru ve cevapları açıklandığında sitemizden ulaşabilirsiniz. Sınavın ikinci oturumu ise yarın yapılacak.

Başarılar...

Bu arada Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR) Başkanı Faruk Köprülü, kamuoyunda dershane derneklerinin birlikte hareket etmediği algılarının doğru olmadığını açıkladı. Ulusal 3 bin dershaneyi temsil eden ÖZ-DE-BİR, GÜVEN-DER, TÖDER, ÖZDER'in dört ulusal dershane derneği olarak bir araya gelip çalışmalarını birlikte devam ettirdiğini kaydeden Köprülü, "Bu ortak çalışmalarımızda hiç kimsenin şüphesi olmasın ki sektörümüzün, öğrencilerimizin ve eğitimimizin aleyhine olabilecek hiçbir konuda adım atmayacağız." diye konuştu.

Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR) Başkanı Faruk Köprülü, 'Ulusal dershane derneklerinden ortak açıklama' başlıklı bir basın açıklaması yaptı. Kızılay'daki Bilim Dershanesi Genel Merkezi'nde yapılan açıklamada konuşan Köprülü, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın bugün bazı dernek temsilcileri ile bakanlıkta bir araya geldiğini söyledi. Görüşmenin ardından basına bir açıklama yapıldığını kaydeden Köprülü, "Bu açıklamada sanki dershane dernekleri birlikte hareket etmiyor, ayrılmışlar gibi bir algı oluşmuştur. Bunun doğru olmadığını vurgulamak istiyorum. Dört ulusal dershane derneği olarak bir araya gelip çalışmalarımızın birlikte devam ettiriyoruz. Bu ortak çalışmalarımızda hiç kimsenin şüphesi olmasın ki sektörümüzün, öğrencilerimizin ve eğitimimizin aleyhine olabilecek hiçbir konuda adım atmayacağımızı vurgulamak istiyorum." dedi.

4 ulusal dershane dernekleri olarak ortak basın bildirisi hazırladıklarını belirten Köprülü, "Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı bugün bazı dernek temsilcileri ile bakanlıkta bir araya gelmişler ve bir görüşme gerçekleştirmişlerdir. Bu görüşme bakanlığımızın dershanelerin dönüşüm sürecinde paydaşlarla görüşme sürecinin bir parçasıdır. Bu ve benzeri görüşmeler basına açık ya da kapalı olarak birkaç haftadır sürmektedir. Bütün derneklerimiz bu bağlamdaki diyaloglara açıktır. Bu görüşme diğer dernek temsilcileri ile devam edecektir. Bugün yapılan görüşme görüş alış verişi düzeyinde gerçekleşmiştir." şeklinde konuştu.

Derneklerin bu görüşmede dershaneler gerçeğini göz önünde bulundurarak kurumları ve hizmet verdikleri kesimleri mağdur etmeyecek önerilerini bakan ve bakanlık yetkilileri ile paylaştığını kaydeden Köprülü, şöyle devam etti: "Dershane derneklerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarını devam ettirdiğini, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gelişmeleri gerektikçe kamuoyuyla paylaşacağını saygıyla duyururuz. Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR), Güven Dershane Sahipleri Derneği (GÜVEN-DER), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) ve Özel Öğretim Kurumları Derneği (ÖZDER). Bu açıklamayı yaklaşık 3 bin dershaneyi temsil eden dernekler adına yaptım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*