Teog sınavı sonuçları sorgulama - MEB Teog sınav sonuçları 2014

Teog sınavı sonuçları sorgulama - MEB Teog sınav sonuçları 2014.10622
08.01.2014 / 09:18:00

Teog sonuçlarının açıklanması için bekleyiş devam ediyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağı merakla takip ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Haberaktuel.com olarak TEOG sonuçlarını yakından takip ediyor. Sonuçlar açıklandığında sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin dönüşümü ile ilgili yürütülen proje kapsamında yaptıkları, dershanelerin envanterinin çıkarılması çalışmasının 3-5 gün içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmeleri olduğunu belirten Avcı, "Halen de görüşmelerimiz devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı 'Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni' Başkent Öğretmenevi'nde yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve birçok davetli katıldı.

DERSHANE ÇALIŞMASI

Bakan Avcı, programın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, "Dershanelerle ilgili yürütülen çalışma ne durumda, envanter çalışması bitti mi?" şeklindeki sorusuna Avcı, "Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmelerimiz oldu, halen de devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak." diye cevap verdi.

YENİ YIL TEBRİĞİ

Yenilikçilik ödülleri yarışmasına katılan ve proje geliştiren tüm öğretmen ve katılımcılara teşekkür eden Avcı, "Gerçekten çok güzel projeler geliştirildi. Buradan merhum milli eğitim bakanlarımızdan Tevfik İleri'nin kabrine gidiyoruz. Bugün 31 Aralık Tevfik İleri'nin vefatının yıl dönümü. Onu anmak için biraz gecikerek de olsa kabristana gidiyoruz. Daha sonra yine burada merhum Tevfik İleri'yi anmak için bir anma programımız olacak. Tevfik İleri, milli eğitimimize damgasına vurmuş seçkin bir siyasetçiydi. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu. Avcı, tüm öğretmen, öğrenci, veli ve tüm milli eğitim camiasının yeni yılını tebrik etti.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) 2013 yılında yapıldığı ortaya çıkan fişlemelerin ardından tasfiye süreci başladı. İlk tasfiye, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşandı. Daha önce farklı birimlerde görevlendirmeyle çalıştırılan şube müdürleri  M.T., E.A., İ.K., G.A. ve F.A. ani bir kararla görevden alındı. Söz konusu şube müdürlerine sadece “Valilik görevlendirmeleri iptal edildi.” açıklaması yapıldı. Fişleme listelerinin güncellenerek il ve ilçelerde tasfiye operasyonuna dönüştürüldüğü ileri sürülüyor. Görevden alınacaklar listesinde, bunların yerine kimlerin getirileceğinin de isim isim belirtildiği öğrenildi. Görev değişikliklerinin diğer il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde devam edeceği iddia ediliyor.

Söz konusu fişlemeleri, Taraf Gazetesi gündeme getirmişti. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in talimatıyla daha 3 ay önce hazırlanan belgelerde yer alan isimlerin karşısına “Bize yakın değil, sosyal demokrat, MHP’li, F tipi, olumsuz. İHL’li kesime bakışı negatif, görev verilmemeli.” gibi notlar yer alıyor. “Bakanlık Merkez Teşkilatı Yönetici İstatistiği” adı altında yapılan fişlemelerde, kişinin çalıştığı birimin adı, birim amiri, kadro durumu belirtildikten sonra “Açıklama” bölümünde ilgili personel hakkındaki kanaat ve tavsiyelere yer veriliyor. İktidara yakın görülen memurlara olumlu not verilirken, karşıt görüşlü insanlar hakkında olumsuz kanaat bildirilerek, ya kadrolarının iptal edilmesi ya da yönetici yapılmaması isteniyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise Balyoz darbe planını andıran belgeleri yalanlama yoluna gitmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*