Teoman Özalp toprağa verildi

Teoman Özalp toprağa verildi.9032
  • Giriş : 08.06.2009 / 15:41:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından ve 21. dönem milletvekili Teoman Özalp, geçirdiği kalp rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından ve 21. dönem milletvekili Teoman Özalp, görev yaptığı tarihi belediye binası önünde düzenlenin törenin ardından Ulucamii'nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Özalp, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi belediye binası önünde düzenlenen törende konuşan Özalp'ın büyük oğlu Alper Özalp, hayatındaki en zor konuşmasını yaptığını belirterek, babasının sevgi dolu bir insan olduğunu söyledi. Bursa sevdalısı bir devlet adamı olan Teoman Özalp'ın, geride bıraktıklarının onun her zaman anılacağının bir göstergesi olduğunu ifade eden Alper Özalp, "Babam sevgisini her zaman etrafıyla paylaşan bir insandı. Hayatı boyunca Bursa için çabaladı. Tek tesellimiz sevenlerinin ve dostlarının yanında olması, Bursa'ya bıraktıklarıyla anılacak olmasıdır." diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Recep Demirhan, Büyükşehir Belediyesi'nin ilk başkanı olan Özalp'ın, halka hizmette öncülük yapan ve ilklere imza atan bir başkan olduğunu söyledi. Özalp'ın Bursa'nın ufkunu geliştirdiğini ifade eden Demirhan, "Merhum Başkanımız Özalp'ın, şehirciliğe kattığı ilham hizmet kalitesini yükseltmiştir. Biz de yükselen hizmet kalitesini daha yukarılara taşımak için çalışacağız." dedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır da Başkan Özalp ile son olarak 31 Mayıs'taki Erkek Lisesi Pilav Günü'nde bir araya geldiklerini hatırlatarak, Bursa'ya önemli katkılar sağlayan Özalp'ı hayırla yad edeceklerini belirtti.

Bursa Milletvekili Ali Kul ise Teoman Özalp'ın Bursa'ya hizmeti ibadet kabul eden bir başkan olduğunun altını çizerek, "Sayın başkana ne mutlu ki arkasında kendisini seven insanlar, hayırlı işler ve hayırlı evlatlar bıraktı. Allah mekanını cennet eylesin." şeklinde konuştu.

Törende Özalp'ın eşi Ülkü ve oğulları Alper-Türker Özalp'ın yanı sıra Bursa'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanları Mustafa Eroğlu, Ekrem Barışık ve Erdoğan Bilenser, ile eski Bursa Valisi Zekai Gümüşdiş de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yurt dışında olduğu için katılamadığı törende ayrıca Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ile eski milletvekili Niyazi Pakyürek ve Şevket Orhan da hazır bulundu.

Duygulu anların yaşandığı tarihi belediye binasının önündeki törenin ardından Özalp'ın naaşı omuzlarda Ulucamii'ne getirildi. Cenaze namazına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekiil Recep Demirhan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, 'Zorunlu Göçün 20. Yılı Etkinlikleri' için Bursa'da bulunan eski başbakan Mesut Yılmaz, eski bakanlardan Turan Tayan, Cavit Çağlar, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanları Ekrem Barışık, Erdoğan Bilenser, Hikmet Şahin ve Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın yanı sıra iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimleri katıldı. Cenaze namazının ardından Özalp'ın naaşı Emirsultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*