Teoman'a suç duyurusu

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Alanya'daki bir eğlence merkezinde gençlere sigara ikram etiğini öne sürülen şarkıcı Fazlı Teoman Yakupoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, Alanya'daki bir eğlence merkezinde gençlere sigara ikram etiğini öne sürdüğü şarkıcı Fazlı Teoman Yakupoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Alanya Cumhuriyet Savcılığına, kargo yoluyla gönderdiği suç duyurusu dilekçesinde Prof. Dr. Kural, bugün günlük bir gazetenin ekinde Alanya'da bir eğlence merkezinde şarkıcı Fazlı Teoman Yakupoğlu'nun kendisini izlemeye gelen gençlere sigara ikram ettiğine ilişkin haber ve fotoğrafın yer aldığını hatırlattı.

Prof. Dr. Kural, dilekçesinde, ''gençleri ısrarla sigaraya özendirmeye devam ettiğini öne sürdüğü'' şarkıcı hakkında, adli soruşturma yapılarak ceza davası açılmasını istedi.

Suç duyurusu dilekçesinde, Fazlı Teoman Yakupoğlu'nun sigara üreticilerinden maddi çıkar sağladığı iddia edilerek, şarkıcının ve menajerinin hesapları ile vergi kayıtlarının incelenmesi de talep edildi.

Prof. Dr. Kural'ın, Alanya Cumhuriyet Savcısı ile telefonla görüşerek, savcının talimatı doğrultusunda suç duyurusu dilekçesini kargoyla gönderdiği öğrenildi.

-TEOMAN HAKKINDA 3. KEZ SUÇ DUYURUSU-

Prof. Dr. Orhan Kural, şarkıcı Fazlı Teoman Yakupoğlu hakkında 2004 yılında İstanbul ve Sarıyer Cumhuriyet Savcılıklarına da ''gençleri sigaraya özendirdiği'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Soruşturma sonucu takipsizlik kararı verilirken, Fazlı Teoman Yakupoğlu tarafından Prof. Dr. Orhan Kural'a hakaret iddiasıyla 55 bin YTL istemiyle tazminat davası açılmıştı.

Şarkıcının açtığı dava, Beyoğlu 4. Asliye Hukuk Mahkemesince reddedilmişti.

Sigara karşıtlığı ve çevreci faaliyetleriyle de tanınan Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi, Gana ve Benin Fahri Konsolosu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural'ın şikayetleri sonucu, aralarında Kadir İnanır, Fazlı Teoman Yakupoğlu, Yılmaz Erdoğan ve Mustafa Altıoklar gibi ünlülerin de bulunduğu 100'e yakın kişi adliyelik olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious