'Tepkimi göstermek için bir cami ziyaret ettim'

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Avusturya'nın Parlamento Başkanı Andreas Khol, karikatür krizine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Müslümanların gösterdiği tepkiyi anladığını ve bu konuda bilinçli olarak bir işaret vermek için, bir camiyi ziyaret ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haderer'in yaptığı karikatürlerle Hz. İsa'yı esrarkeş, kiliseyi altınlarla süslü bir kurum, ölüm ve yeniden dirilişi de sarhoşluk olarak göstermişti.


---"Her türlü özgürlük diğerinin özgürlük sınırında biter"---

Avusturya'nın Geleceği İçin Birlik Partisi (BZÖ) Parlamento Grubu Başkanı Herbert Scheibner Salzburger Nachrichten gazetesine verdiği mülakatta, karikatürlerin ılımlı Müslümanların duygularını incittiğini ve radikallere aşırı tepki gösterme imkânı oluşturduğunu söyledi.

Her türlü özgürlük, ifade özgürlüğü de dâhil olmak üzere, diğerinin özgürlük sınırında bittiğini hatırlatan Başkan Herbert, "Bu her özgürlüğün aynı zamanda bir sorumluluk da getirdiği anlamına gelir. Danimarka gazetesi ve karikatürleri yayınlayan diğer gazeteler işte bu sorumluluğun farkına varmadılar. Bu karikatürlerin Müslüman değil, Yahudi sembollerini hedef almış olduklarını bir tahayyül edin. O zaman kim bilir ne büyük bir olay çıkardı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious