Teravih çıkışı terör saldırısı

Teravih çıkışı terör saldırısı.16849
  • Giriş : 19.06.2017 / 08:03:00
  • Güncelleme : 19.06.2017 / 09:53:56

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir kamyonet yayaların arasına daldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'nin başkenti Londra'da yine bir terör saldırısının hedefi oldu. Finsburg Park Camisi yakınında gerçekleştirilen terör saldırısında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bir kişi ise tutuklandı.

İngiltere polisinden yapılan açıklamada, terör saldırısında 1 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi yaralandı. Yaralanan kişiler arasında 2 kişinin durumun ağır olduğu belirtildi.

Saldırı hakkında başlatılan polis soruşturmasını Terörle Mücadele Birimi devraldı. 48 yaşındaki saldırgan ise polis tarafından gözaltına alındı.

BAŞBAKAN MAY'DEN AÇIKLAMA

İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınlarında teravih namazı sonrası Müslümanları hedef alan araçlı saldırıya ilişkin, olayın "muhtemel terör saldırısı" olarak değerlendirildiğini açıkladı.

May, minibüs sürücüsünün aracıyla kaldırımdaki yayalara çarptığı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu, korkunç bir olay. Tüm düşüncelerim olayın yaralıları, onların sevenleri ve olay yerindeki acil hizmet görevlilerinde" ifadelerini kullandı.

İNGİLİZ MEDYASI "KAZA" DİYE GEÇİŞTİRDİ

İngiliz medyası daha bir ay önce, Londra'da yaşanan benzer terör saldırıları için doğal olarak "Kentin iki yakasında kıyım" şeklinde manşetler atmıştı.

Ancak aynı İngiliz basını, görgü tanıklarının da ifadelerinde yer aldığı üzere, sürücüsü tarafından bilinçli olarak cami cemaatinin üzerine sürdüğü minibüs nedeniyle 1 kişinin yaşamını yitirdiği 2'si ağır 8 kişinin yaralandığı saldırı için "korkunç kaza" demekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*