Tercih çadırı kuruldu

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

FEM Dershaneleri Gaziantep Rehberlik Servisi, Demokrasi Meydanı'nda öğrencilere yardımcı olmak için 'tercih çadırı' kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Hedeflerinin Gaziantep'in eğitim seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade eden FEM Dershaneleri Gaziantep Şubesi Rehberlik Servisi Sorumlusu Faruk Ardıç, okul ya da dershane gözetmeksizin tüm öğrencilere tercih konusunda ücretiz yardımcı olduklarını söyledi.

Değişen sınav sistemi ve sonucundaki tercih sürecinde üniversite adaylarının büyük zorluklarla karşılaştığını belirten Ardıç, bu durumda öğrencilerin yanında olmayı kendilerine bir borç bildiklerini kaydetti.

Bu anlamda sadece kendi dershane öğrencilerinin değil, kentteki tüm öğrencilere üniversite tercihi yapmaya hak kazanmış adayları tercih konusunda bilgilendirmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa Demokrasi Meydanı'nda 'Tercih Çadırı' kurduklarını bildirdi.

Üniversiteye hazırlanan bir çok gençlerin çoğunun yüksek öğretim programları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını işaret eden Ardıç, öğrencilerin sıralama yapmada zorluk çektiklerini belirtti.

Bazı adayların ise ilk 3 sıralamasını yaptıktan sonra diğer tercihlere dikkat etmediğini vurgulayan Ardıç, "Tercihler aslında aynı zamanda bir mesleğin seçilmesi anlamına gelmektedir. Meslek ise hayat boyu sürdüreceğiniz faaliyetlerin önemli bir bütününün seçilmesi anlamına gelmektedir. Böylesi önemli bir karar düşünülmeden verilmemelidir. Ytksek öğretim, öğrenci ve devlet açısından pahalı bir yatırımdır. Kontenjanlar sınırlıdır. Adayların hata yapmaması için mutlaka bir rehber öğretmene danışmasında yarar vardır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious