Tercüman da gerçekleri yazdı

Tercüman da gerçekleri yazdı.22362
  • Giriş : 18.11.2008 / 10:58:00

Eleştiri yağmuru altında kalan Başbakan Erdoğan'a Tercüman gazetesi köşe yazarlarından sonra manşeti ile de gerçekleri yazarak destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İşdünyasından Başbakan'a ağır baskı - "Küçüğe verme bize ver" manşetini kullanan Tercüman gazetesi, birincisi sayfasında yer alan haberinde "Büyük patronlar IMF'den alınacak 10 Milyar Dolar'ın kendilerine verilmesini ısrarla isterken, Hükümet KOBİ'lere kredi vermekte kararlı" spotunu kullandı.

Haberde "İş Dünyasının büyük patronları IMF ile acil anlaşma yapılması, gelecek paranın da sanayie aktarılması için açıklamalar yaparak Başbakan Erdoğan üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor" denildi.

Gazetenin ağır abilerinden yazar Behiç Kılıç ise son günlerde Başbakan Erdoğan'a verdiği desteği sürdürmeye devam etti ve "Başbakan'a saldırının asıl nedeni" başlıklı yazısına, "Tayyip Erdoğan degişmiş de, askere yanaşmış da, Kürt vatandaşları gözden çıkarmış ve de daha bir milliyetçi olmaya karar vermiş de!..

Erdoğan'ın değiştiği, daha çok milliyetçi falan olduğu yok... Ne ise o... Bunu da “onlar” çok iyi biliyorlar...
Peki bu kampanyanın anlamı nedir?.." diye başladı ve şöyle bitirdi:

"Bütün uyarılara rağmen kriz lobisini oluşturanlar ne yaptı? Onlar uyarılara kulak asmayıp 'bize bir şey olmaz' diyerek dövizle borçlanmayı sürdürdüler.” Başbakan IMF'den alıp bunlara versin, yeniden “en büyük demokrat” payesine kavuşturulur!.." diye bitirdi.

Yani görünen o ki bugüne kadar sürdürdüğü amansız eleştiri politisikasına rağmen Tercüman da gerçekler karşısında sessiz kalmamayı tercih etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*