Terhisine 10 gün kala şehit oldu!

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Şırnak'ta operasyon sırasında PKK'nın açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren jandarma komando er Ayhan Demirci'nin baba ocağına ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

21 yaşındaki Ayhan Demirci'nin evinde büyük acı var.

Terhisine 10 gün kalan oğlunun şehit olduğu haberi ile sinir krizleri geçiren anne Makbule Demirci, ayakta duramadığı için yatağa yatırıldı. Komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan anne Demirci, "Yavrum gitti, oğlum gitti. Oğlumu vurdular. Oğlum, yavrum. Benim canım." diye ağıt yaktı.

Şehit Ayhan Demirci'nin acı haberiyle Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Bağlık Mahallesi Tekel Sokak Azmi Apartmanı'nda oturan ailesini yasa boğuldu. Şehit haberinin gelmesi ile birlikte Demirci ailesinin evi taziye ziyaretine gelenlerle dolmaya başladı. Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk ile Ereğli Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serdar Arar da aileye baş sağlığında bulundu. Tuğamiral Türker Ertürk, "Türk milletinin başı sağ olsun. Annesine, babasına ve yakınlarına baş sağlığında bulundum, acılarını paylaşmak için buraya geldim. Yarın da askeri tören yapacağız." ifadelerini kullandı.

Pasta imalathanesi sahibi 2 çocuk babası 46 yaşındaki baba Kamil Demirci, oğlunun şehit olduğu haberini dün saat 22.30 sıralarında Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan öğrendiğini belirterek, "Teskeresine 10 gün vardı. Üç dört gün önce konuştum. Çok sevinçliydi. Parasını da göndermiştim. Uçakla gelecekti." dedi.

Şehit Ayhan Demirci'nin cenazesi, yarın öğle vakti düzenlenecek askeri törenle ilçe mezarlığında toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious