Terhisine 4.5 ay kala şehit oldu

Terhisine 4.5 ay kala şehit oldu.14974
  • Giriş : 05.06.2007 / 11:14:00

Teröristlerin yaptığı baskın sonucu şehit olan erlerden İlhan Sağlam'ın, terhisine 4.5 ay kaldığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerin yaptığı baskın sonucu şehit olan erlerden İlhan Sağlam'ın, terhisine 4.5 ay kaldığı öğrenildi. Sağlam'ın şehit olduğu haberi, yakınları tarafından uzun süres İsrafil ve Nispet Sağlam çiftinden gizlendi.
PKK'lı teröristlerin düzenlediği hain saldırıda İlhan Sağlam'ın şehit olduğu haberi, İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki Atatürk Mahallesi'nde yaşayan ailesini yasa boğdu. Acı haberle yıkılan ailenin yakınları uzun bir süre bu haberi anne ve babasından gizledi. Elektrikçilik yapan, bekar İlhan Sağlam'la en son dün gece telefonla görüştüğünü belirten ağabeyi Mustafa Sağlam, “İlhan, ‘Sizleri çok özledim. İzmir'i çok özledim. Bir an önce askerliğim bitsin de geleyim’ dedi'' diye konuştuklarını anlattı.
İsrafil ve Nispet Sağlam çiftinin beş çocuğundan en küçüğü olan 21 yaşındaki İlhan Sağlam'ın, ilkokul mezunu olduğu, askerden geldikten sonra kendisine ait bir elektrikçi dükkanı açmak istediği vurgulandı. Terhisine 4.5 ay kaldığı öğrenilen Sağlam'ın ölüm haberi anne ve babasından uzun süre gizlendi.

KOMUTANLAR EVE GELİNCE AİLEYE SÖYLEDİ

Kemalpaşa Belediye Başkanı Yakup Karaca ve Kemalpaşa Garnizon Komutanı Binbaşı Yahya Kazık da şehit askerin evine gelerek, ailenin acısına ortak oldu.
Kardeşi İlhan Sağlam'ın şehit olduğunu babasından gizleyen ağabeyi Şahin Sağlam, “Komutanlar evin önüne gelince artık daha fazla saklayamadım. Kız kardeşim Lale yeni doğum yaptı kendisinden hala saklıyoruz, bu acıya nasıl dayanırız, bilemiyorum'' dedi.
Aileye çocuklarının şehit olduğu haberi verilirken, bir sağlık ekibi de evde hazır bulunduruldu.

RÜYASINDA GÖRDÜ

Şehit er İlhan Sağlam'ın annesi Kısmet Sağlam, bir gece önce rüyasında köpeklerin güvercinlere saldırdığını belirterek, "güvercinleri kurtarmak için eline aldığını, köpeklere taş attığını, ancak taş attıkça köpeklerin daha çok saldırdığını, güvercinleri kurtaramadığını" söyledi.
Şehit askerin ağabeyi Şahin Sağlam (35), kardeşinin asker fotoğrafını göstererek, en son bir akşam önce telefonda konuştuklarını, kendisine göreve gideceğini söylediğini kaydetti.
Şehit erin yengesi Maynur Sağlam, “Kısa süre önce rüyamda, evimizin önüne komutan geldi, elinde Türk Bayrağı vardı. Bayrağın ucu yanıktı bana uzattı, ‘Ne oldu’ dedim, sesini çıkartmadı, bugün İlhan'ımın şehit haberi geldi. Üç kişiyi aynı anda askere gönderdik, birini şehit verdik. Gerekirse 10 tanesini göndeririz, Allah o canilerin belasını versin'' diye rüyasını ve duygularını anlattı.
Kardeşinin şehit olduğunu öğrenen abla Mahberi Sağlam ise sinir krizi geçirdi. Ağıtlar yakan acılı abla Mahberi Sağlam, “İlhan’ı ak güvercin olarak gönderdik, kara güvercin olarak geldi. Onlar bir tane vurur, biz 10 tane göndeririz. Geldiğinde iş kuracaktı. Bizi kimseye muhtaç etmeyeceğini söylüyordu'' dedi.
Şehit er İlhan Sağlam'ın en son dün (pazar) telefonla görüştüğü ailesine “Üzülmeyin burası güllük güneşlik, rahatım yerinde'' diye moral vermeye çalıştığı öğrenildi.

İKİZLERİ TERÖR AYIRDI
Teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan jandarma er Erdem Erkaçtı’nın evinde de büyük hüzün yaşanıyor.
İzmir’in Bayındır ilçesinde oturan baba Turgut Erkaçtı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çift yumurta ikizi oğulları Erden ve Erdem Erkaçtı’yı birlikte askere gönderdiğini söyledi.
Oğullarının, "Bir an önce askerliğimizi yapıp hayata atılalım" diyerek aynı anda askere gittiklerini ifade eden Erkaçtı, "İki oğlumun da dağıtımı Tunceli’ye çıktı. Oğullarımı en son 1 ay önce dağıtım iznine geldiklerinde görmüştüm. Erdem 1 hafta önce aradı, ’Baba beni buradan al, burası çok tehlikeli’ dedi. Oğlumun şehit olduğu haberi geldi. Vatan sağ olsun" dedi.
Erkaçtı, konuşması sırasında gözyaşlarına boğuldu. Bu arada ailenin evinin girişine ve balkona asılan Türk bayrakları dikkati çekti.
Bayındır’da yaşayan Turgut ve Nuran Erkaçtı çiftinin 4 oğlundan biri olan ve demirci çırağı olarak çalışan Erdem Erkaçtı, Bayındır Belediyesporda Futbol oynuyordu.
Manisa’da acemi eğitimini tamamladıktan sonra ikiz kardeşiyle dağıtımda Tunceli’ye giden Erdem Erkaçtı, Pülümür ilçesindeki Kocatepe Karakolunda askerlik görevini yapıyordu.
Şehit olan Erdem Erkaçtı’nın ikizi Erden Erkaçtı’nın da cenaze törenine katılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious