Terhisine 74 gün kala elektrik çarpmasıyla şehit oldu

Terhisine 74 gün kala elektrik çarpmasıyla şehit oldu.9028
  • Giriş : 08.05.2008 / 16:55:00

Terhisine 74 gün kalan Zafer Oluk, düğünü için Orduevi'nde rezervasyon yaptırmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fen lisesini bitirdikten sonra Türkiye 85’ncisi olarak kazandığı ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Zafer Oluk, asteğmen olarak askerlik görevini yaptığı İstanbul’da terhisine 74 gün kala elektrik çarpması sonucu şehit oldu.

İstanbul’da 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yaparken terhisine 74 gün kala şehit olan Asteğmen Zafer Oluk (31), sahip olduğu başarılı geçmişle göz dolduruyor.

Zafer Oluk’un babası Ahmet Oluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun Gaziantep Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Türkiye 85’incisi olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ni kazandığını anlattı. Baba Oluk, oğlunun okulunu
bitirdikten sonra Aselsan’da yazılım mühendisi olarak bir süre çalıştığını belirtti.

Ahmet Oluk, oğlunun ölümüne inanamadığını belirterek, şöyle devam etti: "Onun için her şeyi yapmaya hazırdım. Aldığım memur maaşıyla sıkıntıya girmeden eğitimini tamamlamasını sağladım. Tek isteğim vatana hayırlı bir evlat yetiştirmekti. İstediğim gibi de olmuştu. Ne yazık ki trafo bakımında şehit oldu. Uzman olduğu konu yazılım ve elektronik sistemlerdi. Böyle bir değer bir anda gitti."

Ahmet Oluk, oğluyla her hafta telefonda görüştüğünü, son görüşmesinde kendisinin elektrik tesisatının bakımından sorumlu olduğunu öğrendiğini belirtti.

Zafer Oluk’un arkadaşları da şehit asteğmenin başarılı bir iş yaşamı olduğunu, sessiz bir kişiliğe sahip olmasına karşın, özünde eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu anlattılar.

DÜĞÜN İÇİN Adana ORDUEVİ’NDE REZERVASYON

Ahmet Oluk, oğlunun ODTÜ Gıda Mühendisliğini üçüncü olarak bitirdikten sonra Norveç’te çalışmaya başlayan Güldem Oluk ile bu yıl 26 Ocakda resmi nikah yaptığını belirtti.

Baba Oluk, resmi nikahı kıydıktan sonra Güldem’in tekrar Norveç’e döndüğünü, kendilerinin ise dünürleriyle birlikte düğün hazırlıkları
yapmaya başladıklarını anlattı.

Düğün için Adana Orduevi’nde rezervasyon yaptırdıklarını anlatan Oluk, "Askerden geldikten sonra düğün yapıp, sonra da balayına çıkmayı istiyorlardı. Balayını Norveç’te geçireceklerdi. Hatta Norveç’ten vize için bu olaydan 2 gün önce onay gelmişti. Düğün için de her şeyi hazırlamıştık. 9 Ağustos tarihinde Adana’da düğünlerini yapacaktık. Gelinlik ve damatlıkları da almıştık. Ama o düğün heyecanını
yaşayamadı" dedi.


AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious