Terim, bando eşliğinde karşılandı

Terim, bando eşliğinde karşılandı.12718
  • Giriş : 23.07.2008 / 13:13:00

Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, memleketi Adana'da bando eşliğinde karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havalimanında Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun çaldığı “Adanalı” parçasıyla karşılanan Terim, beraberindeki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ve Milli Takımlarlar Sorumlusu Yardımcısı Müfit Erkasap ile Adana'da uzun yıllar beraber oynadığı futbolcular ve tanıdıklarıyla bir süre sohbet etti.

Terim, daha sonra kendisinin de uzun yıllar forma giydiği Adana Demirspor'un Onursal Başkanı Orhan Demirdal'ı anma törenine katıldı.

Terim, Asri Mezarlık'taki Demirdal'ın aile kabristanını ziyaret edip, dua ettikten sonra, eski sporcular ve kulüp yöneticileri Mustafa Acet ve Muarrem Gülergin'in mezarlarını da ziyaret etti.

Terim, mezarlıktan çıkmadan önce ocak ayında vefat eden dayısı Turgut Kaleli'nin mezarını da ziyaret ederek, dua etti.

Mezarlığa gelen vatandaşlardan da büyük ilgi gören Terim, daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı da ziyaret etti.

Terim, ziyaret sırasında, istifasının ardından Aytaç Durak'ın kendisine gönderdiği mektubu aldığında duygulandığını belirterek, “Mektubunuz aldım, çok anlamlı ve hoştu. Bazen bu tür kararları alırken sakin davranamıyorsunuz. Bunları sakin değerlendirmek gerekir” dedi.

“Kendini Adana Demirspor taraftarı diyen bir grubun” Durak'a haksız hakaretlerde bulunduğuna dikkati çeken Terim, şunları kaydetti:
“Bu tür olayların olmasını tasvip etmiyoruz. O kişileri Demirsporlu olarak kabul etmiyoruz. Demirspor büyük camia, ulu çınardır. Biz de orada futbola başladık, büyüdük. Bu takımın size ihtiyacı var. Bu derece hizmet eden bir kişiye yanlış yapılmıştır. Bir çok kişinin sizi sevdiği ortada, kararınızı bir kez daha gözden geçirin.”

Durak, içinde bulunduğu ruh halinin kötü olduğunu ifade ettikten sonra, Terim'e bir görüntü izlettireceğini belirterek, basına kapalı bir süre görüştü. Görüşme sonrası Durak ve Terim öğle yemeği için belediyeden ayrıldı.

Durak, ziyaretin ardından Terim'e, Osmanlı İmparatorluğu nişan örneği hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*