Terim, şanssızlıktan yakındı

  • Giriş : 03.06.2007 / 08:27:00
  • Güncelleme : 03.06.2007 / 08:44:19

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, maç sonunda şaşkınlık yaşadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terim, galibiyet halinde işlerinin çok kolaylaşacağını ama kaybettikleri için biraz sıkıntı yaşayacaklarını söyledi. Terim, "Futbolcularına teşekkür ederken, şanssızlıklar yaşadıklarını söyledi ve, ''Ama çocuklar kolayı sevmiyor. Yine de Avrupa Şampiyonası'na gideceğiz" dedi.
Maç sonunda açıklamalarda bulunan Fatih Terim şöyle konuştu: "Hiç beklemediğimiz bir skordu. Ama Futbol böyle bir oyun. Maçın hiçbir saniyesinde konsantrasyonunuzu kaybetmeyeceksiniz. Maça çok iyi başladık. Golü bulduk ama tartışmalı bir golle beraberlik geldi. Tekrar öne geçtik bu kez bir stoper hatasıyla gol yedik. Son golde altı pasta hiç kırmızılı yoktu. Böyle bir gol yedik. Futbolda bu tür gol yemeyeceksiniz. Beraberlik bizim için iyi bir sonuçtu ama çocuklar bitirmeye gittiler. 16 puanı bulalım dediler. Ancak çocuklar kolayı sevmiyor. İlla sonuna kadar uğraşacağız. Avrupa Şampiyonası'na gideceğiz ama biraz zorlanacağız. Futboldan da genel itibariyle memnunum. İkinci yarıda tek kale oynadık. Karşı karşıya kaçırdık, kafayla kaçırdık. Üstüste iki vole kaçırdık. Abluka altına aldık ama gol atamayınca olmadı. Biz sürekli uyardık 'dikkatli olun 2-2'de çok iyi' diye uyardık ama olmadı. Benim için büyük sürpriz oldu bu skor."

Tek tek isimler üzerinde durmayan Terim, kaleci Rüştü ile ilgili bir soruya, "Rüştü'nün golde yapacak birşey yok. Kimse çıkmayınca mecbur kaldı. Son dakikalarda dalgınlık, konsantrasyon eksikliği bunu getirdi. Ama çarşamba günü ikinci yarı başlıyor. bu çocuklar yine lider olur bunlar olacaktır. Bizim düşüncemize göre çarşamba günü 2. devre başlıyor. Bizim maçımız yok. Bosna-Hersek de, Norveç de maçlarını kazanarak 13 puan yaparlar. Yunanistan da büyük olasılıkla 18 yapar. 2. yarı öncesi kimse de bir ümitsizlik, moral bozukluğu olmasın. Daha bize yetişseler bile bizden 1 maç fazla oynadıkları için yine de biz avantajlıyız. Yunanistan, Macaristan ve Bosna Hersek ile bir aksilik olmazsa kendi evimizde oynayacağız. Allah izin verirse finallere gideceğiz. Milli Takım oynamadığı zaman problem var, ancak Türk Milli Takımı her yerde oynuyor. 2. yarıda çok pozisyonumuz var ama atamadık. 2-2'nin lehimize olmasına rağmen 3. golü kovalayan bir zihniyet var. Bu çocuklar bu başarıyı sağladı, yine sağlayacak olan onlardır, kimsenin şüphesi olmasın. diye cevap verdi.

Terim, takımda bir operasyon olup olmayacağı sorusuna ise, ''Çok bariz biçimde bazı arkadaşlarda yorgunluk vardı. Buna rağmen 10 pozisyonumuz var. İşin özü şu, hem karşı kaleye, hem de kalenize siz gol atarsanız galip gelmek için karşı kaleye 1 fazla atmanız lazım. Hiç bir oyuncuma kızmadım, aslanlar gibi oynadılar ama olmadı.'' dedi.

Savunmada yapılan bariz hatalar üzerine yeni dönemde milli takımda operasyon yapılıp, yapılmayacağıyla ilgili bir soru üzerine de şöyle konuştu:

''Gökhan ve Servet, Türk Milli Takımı'nın savunmasının göbeğini teşkil ediyor ve en az gol yemesinde en etkin oyunculardandır. Her maçta hata yapana operasyon yaparsak, bir sonraki maça oyuncu kalmaz. 4-5 maç gol yemediğimiz dönemde de onlar görev yapıyordu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious