Terim aslında en ucuz hoca!

Terim aslında en ucuz hoca!.8646
  • Giriş : 24.10.2008 / 10:06:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 10:09:42

Dolar ve eurodaki çılgın yükseliş Milli takım antrenörü Fatih Terim’i de etkiledi. 4 yıllık toplam 12 milyon 500 bin YTL’ye imza atan Fatih Terim, ücreti euroya çevrildiğinde Avrupa’nın en az ücret alan hocası oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terim'ın yıllık ücreti dünkü kurdan hesaplandığında yıllık yaklaşık 1.4 milyon euroya denk geliyor. Oysa Fenerbahçe'nin koltuğu sallantıdaki teknik direktörü Aragones yılda 3.5 milyon euroluk kontrata imza atmıştı. Rusya Milli Takımı'nın hocası Hiddink ise yılda 5.5 milyon euro alıyor. Fatih Terim eğer sözleşmeyi 15 Ekim tarihinde euro karşılığı imzalamış olsaydı kazancını 1.6 milyon euroya fiksleyecekti. Yani Terim'in bir haftalık kaybı euro bazında yaklaşık 200 bin euro. Terim'in maaşı dolar bazında ise 1.7 milyon dolar.

Terim, Dede'nin yarı fiyatına devam demişti

Terim, A Milli Takım teknik direktörlüğünün yanı sıra, tüm yaş gruplarındaki milli takımların sorumluluğuna da devam edecek. Yılda 3 milyon 120 bin YTL alacak...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener arasında federasyonun Levent'teki binasında yapılan görüşme sonunda Terim'in 2010 yılında bitecek olan sözleşmesi 2012 yılına kadar uzatıldı. İmza töreni basına kapalı olarak gerçekleştirildi. A Milli Takım teknik direktörlüğünün yanı sıra, tüm yaş gruplarındaki milli takımların sorumluluğuna da devam edecek olan tecrübeli hocanın yıllık ücreti 3 milyon 120 bin YTL olarak belirlendi. Daha önce aylık 125 bin YTL maaşla görev yapan Terim, yeni sözleşmeye göre aylık 260 bin YTL alacak.

SPONSORLUK YÜZDE 250 ARTTI

Anlaşma sonrası bir açıklama yapan başkan Mahmut Özgener, 2010 Dünya Kupası ve 2012 Avrupa Şampiyonası'nda yer almak isteyen Türk Milli Takımı'nın bu hedeflere Fatih Terim ile ulaşacağını düşündüklerini belirtirken, “Türkiye Futbol Federasyonu özerk bir kurum olarak kendi gelirlerini elde eden ve Futbol ekonomisini büyüterek gelirlerini her geçen gün artıran bir kuruluş olduğunu vurgulamak isterim. Özerklikten dolayı devletimizden hiçbir maddi girdi sağlamadığımız gibi düzenli olarak gelir vergisi de ödemekteyiz. Türkiye Futbol Federasyonu, bu çerçevede Fatih Terim'in yeni sözleşmesini düzenlemiştir” diye konuştu. Başkan Özgener, TFF'nin bir yıl içinde sponsorluk girdisini yüzde 250 arttırdığına ve 40 milyon YTL'ye ulaşan sponsorluk gelirleri ile dünyanın en fazla gelir elde eden 6'ncı Futbol federasyonu olduğuna da dikkat çekti.

 

EKOYOL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*