Terim basın açıklaması yaptı

Terim basın açıklaması yaptı.8664
  • Giriş : 05.09.2008 / 19:10:00

Fatih Terim, Ermenistan maçı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Terim futbolun siyasete alet edilmemesi gerektiğini dile getirdi ve şunları söyledi;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih Terim ve Emre Belözoğlu, 2010 Dünya Kupası eleme gruplarında Ermenistan ile yarın yapacağımız maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Takımınızda sakat oyuncular var. Bu sizin oyununuzu nasıl etkiler?

Bazı oyuncularımız sakat, çağırmadık dolayısıyla... Nihat gibi Hamit gibi... Ama biz zaten bu sakatlıklara alışkınız son Avrupa Şampiyonası'nda... Keşke olmasa ama... Özellikle istikrar açısından aynı takımı sahaya sürme konusunda sıkıntı yaşıyoruz zaman zaman.

Şu bir gerçek ki Türk Milli Takımı'nda bu görevi kim alırsa alsın bunu en iyi şekilde yapıyor. Ümit ediyorum yeni oyuncular için bir şans olur ve onlarda bu fırsatı değerlendirirler...

İlk kez Ermenistan'da bir maça çıkacaksınz. Duygularınız nasıl?

2010 Dünya Kupası elemelerine daha önce hiç maç yapmadığımız bir ülkede yapıyoruz. Burada komşumuz Ermenistan'ın başkenti Erivan'da oyuncularımla birlikte bir ilkin parçası olmaktan çok mutluyuz...

Yarı final oynadığımız Euro 2008'de futbolun ulusları nasıl kaynaştırdığını, insanları dertlerinden nasıl uzaklaştırdığını, geçmişte yaşanan sorunları nasıl unutturduğu... Bunların hepsini hep birlikte gördük. Yarın Ermenistan ile oynayacağımız maçın gelecek adına umut verici bir adım olmasını diliyorum. Futbolun halkları birleştiren köprüsünden ümit ediyorum ki el ele geçebiliriz.

Türk taraftarlarının burada olmaması sizin oyununuzu nasıl etkiler?

Biz alışkınız... Genel olarak bu taraflara doğru çok fazla taraftarımızın olduğu söylenemez... Ama bizim bundan çok fazla etkileneceğimizi sanmıyorum.

Avrupa Şampiyonası Türk Milli Takımı'na ne verdi? Türk Milli Takımı şampiyonaya ne kattı? Sizce İspanya Milli Takımı şampiyonluğu hak etti mi?

İspanya iyi bir takımdı ve hakkıyla turnuvayı kazandı. Ama Almanya'yı geçseydik ne olurdu onu bilemiyorum. Zaten kader işte... Orada karşılaşamadık Dünya Kupası elemelerinde karşılaşacağız.

Orası Türki Milli Takımı'nın herkesi yenebileceğini dünyaya gösterdiği gibi Türk Milli Takımı'nı dünyaya hatırlattı.

Ermenisatn'la aynı gruptayız. Futbolcularınızı nasıl motive ediyorsunuz?

Tarihi tarihçilere, siyaseti de siyasetçileri bırakalım. Futbolcularıma Futbol konusunda motive ediyorum. Başka bir şey söylemiyorum. Dediğim gibi; Tarihi tarihçilere, siyaseti de siyasetçileri de bırakalım. Biz Futbol oynuyoruz.

Kaç puanla gruptan çıkarız?

Puan olarak hiçbir zaman hesaplamaların içinde olmadım. Benim zaten matematikle aram iyi olmadı bugüne kadar. Alabileceğimiz en yüksek puanı almayı hesaplıyoruz.

Kişisel olarak en büyük hedefiniz nedir?

Fatih Terim: Türk Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 3. olduktan sonra hedefleriniz daha büyük oluyor. Ben en iyisine talip olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Emre Belözoğlu: Oynadığım takımlar için saha içi ve saha dışında yapabileceğimin en iyisini yapmak; çok iyi Futbol oynamak ve sakatlık yaşamadan devam etmek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*