Terim: Bir ilk için sahadayız

Terim: Bir ilk için sahadayız.8646
  • Giriş : 28.03.2009 / 10:05:00

Oyuncularının ilkleri başarma alışkanlığı olduğunu söyleyen Terim, "Zor maç olacak ama yine bir ilk için sahadayız. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü Fatih Terim, bugünkü İspanya maçı öncesi Santiago Bernabeu Stadı'nda iddialı bir basın toplantısı yaptı. "Felsefemiz; koşullar durum ne olursa olsun, sahaya kazanmak ve Futbol oynamak amacıyla çıkmaktır.

Kazanırız, kaybederiz ama bu felsefeden vazgeçmeyiz" diyen Terim, oyuncularının ilkleri başarmak gibi bir alışkanlığı olduğunu hatırlatıp, "Çok zor bir maç olacak ama yine Milli Takım bir ilke imza atmak için çıkacak. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Terim, sakatlığı hatırlatılan David Villa ile ilgili bir soruya, "Samimiyetle, Villa'sız bir İspanya tercih ederim.

Son 5 maçında 7 gol attı ve çok iyi bir futbolcu" yanıtını verdi. Maçın Bernabeu'da oynanmasının bir anlamı olduğuna dikkat çeken Terim, "İspanya, uzun zamandır Madrid'e maç almadı. Sevilla, Valencia, Murcia'da maç yapıyorlar. Madrid'de olması bizi çok ciddiye aldıklarını, maçın zor geçeceğine inandıklarını gösteriyor.

Belli ki burada bizi baskı altına almak istiyorlar" değerlendirmesini yaptı. İspanyol gazetesinde çıkan "İspanya 1. olur, Türkiye 2." demecinin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Terim, "Gruplar çekildiğinde İspanya 1, Türkiye 2, Bosna 3'üncü olur demiştim. Ben pazarda çok beğendiğim bir tişörtte 2 numara yazıyorsa onu almam, 1 numarayı alırım" diyerek iddialı kişiliğini bir kez daha gösterdi. Terim, futbolun kaybedildiğinde utanç duyulacak bir durum olmadığını göstermek için çalıştıklarını da söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*