Terim: Daha işimiz bitmedi

Terim: Daha işimiz bitmedi.12622
  • Giriş : 18.11.2007 / 00:01:00
  • Güncelleme : 18.11.2007 / 00:01:07

Terim, daha önce medya mensuplarıyla yaşadığı sorunlara göndermede bulunarak, ''Belki ben de zaman zaman kantarın topuzunu kaçırmış olabilirim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, öncelikle oyuncularını kutladığını belirterek, ''Bu maç finallere kimin gitmesi gerektiğini gösterdi oyun olarak. Daha işimiz bitmedi. Çok önemli, güzel ve yerinde bir galibiyet aldık'' dedi.

Daha önceki hesaplarında bu noktaya gelindiğinde en az 4 puan fark olmasını beklediklerini, ancak bunun olmadığını yineleyen Terim, ''Takımda birtakım değişiklikler de planlamıştık. Bunu yapamadık. Fakat ne hikmettir, sakatsız bir an yaşayamıyoruz. Kim yatıyorsa, doktorlar 'çıkar' işareti yapıyor. Zaten yeterince sakatımız var. Bu kadar talihsizlik olmaz. Oyunun başında gol yedik, oyuncu kaybettik. Bunlara rağmen aslanlar gibi çıkıp oynadılar futbolcularımız. Yeni katılacak arkadaşlarımız olacaktır ve takımımız daha da iyi olacaktır. Eski oyuncularımızla beraber, hep beraber sevineceğiz. Hep beraber gideceğiz inşallah sizlerle finallere'' diye konuştu.

''HERHALDE ZORU SEVİYORUZ''

Daha önce yaptığı açıklamalarda, sonuna dek finallere gitmek için mücadele edeceklerini söylediğini aktaran Terim, ''Herhalde zoru seviyoruz. 'Şansımız varsa sonuna kadar kovalarım' demiştim. Allah mahçup etmedi. Oyuncularım da soyunma odasında, 'Öpüşmeyi kesip fazla havalara girmeyelim. Daha Bosna-Hersek maçı var' diyorlardı birbirlerine. Eski günlerimize dönüyoruz inşallah'' dedi.

''BEN DE KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRMIŞ OLABİLİRİM''

Terim, daha önce medya mensuplarıyla yaşadığı sorunlara göndermede bulunarak, ''Belki ben de zaman zaman kantarın topuzunu kaçırmış olabilirim'' derken, şunları söyledi:

'Bugünler beraber olma günüdür. Çarşamba gününe kadar hep beraber olma ve finallere hep beraber gitme günüdür. Gün birleşme ve milli takımın yanında olma günüdür. Çarşamba günü Bosna-Hersek maçını kazandıktan sonra oturur, eğriyi doğru, acıtmayı ve acıtanı tartışırız. Böyle bir Norveç'i kendi sahasında yenebilmek her takımın harcı değil. Bu oyuncuların hakkını önce vermek lazım. Bizimki verilmese de. Kazanmanın verdiği mağruriyet içinde hiç olmadım. Gün birbirimize sarılma günüdür.''

Ayrıca yaşanılan sakatlıklar nedeniyle orta alanda oyuncu eksikliğini fazlasıyla hissettiklerini vurgulayan Terim, ''Emre Belözoğlu, Arda, Mehmet Aurelio ve Hamit'ten ancak bu kadar özveri beklenebilir. Benim için tüm oyuncularım birer yıldız. Ama çarşamba günkü maçımıza kadar erdemimizi ve sakinliğimizi koruyalım'' diye konuştu.

Terim, sakatlanan İbrahim Kaş'ın yerine milli takıma Sabri Sarıoğlu'nu çağıracaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious