Terim de 'tek seçimim Beşiktaş' demiş

Terim de 'tek seçimim Beşiktaş' demiş.17469
  • Giriş : 20.06.2009 / 09:35:00

Mehmet Topuz’un ‘Beşiktaşlıyım.. Başka takımın formasını giymem’ dedikten sonra Fenerbahçe’ye imza atması, benzer olayları ortaya çıkardı. 35 yıl önce Terim'le ilgili yaşanan ilginç olay:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Topuz'un 'Beşiktaşlıyım.. Başka takımın formasını giymem' dedikten sonra Fenerbahçe'ye imza atması, benzer olayları ortaya çıkardı. 35 yıl önce de 22 Haziran 1974'te Adana Demirspor, yıldızı Fatih Terim'i daha çok para veriyor diye Galatasaray'a satmak istiyor. Ama Terim basına 'Söz verdim. Beşiktaş'a gideceğim. Başka takımda oynamam' diyor. Ama sonra aralıksız 11 yıl Galatasaray forması giyiyor.

Yer: Antalya..

Kayserisporlu Mehmet Topuz, kameraların karşısına geçiyor ve o meşhur konuşmayı yapıyor;

-''Ben Beşiktaşlı'yım.. Beşiktaş'tan başka takımda oynamak istemiyorum.. Fenerbahçe 50 milyon dolar da verse gitmeyeceğim. Benim duruşum bellidir. Gerekirse 6 ay oynamam ama sonunda Beşiktaş'a giderim..''

Sonrası.. Sonrası malum..

''Fenerbahçe 50 milyon dolar da verse gitmem, Beşiktaş'ta oynayacağım'' diyen, hatta üstüne üstlük bir de Siyah-Beyazlı forma ile pozlar veren Mehmet Topuz geliyor Fenerbahçe'ye imza atıyor. Hatta imza töreninde ''Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak'' yazılı şapkayı taktıktan sonra en az 5-6 kere de Sarı-Lacivertli formayı öpüyor..

Şimdi..

Gidiyoruz bundan taaaa 35 yıl öncesine..

Tarih: 22 Haziran 1974..

Takım; Adana Demirspor..

Oyuncunun ismi ise: Fatih Terim..

Terim o tarihlerde transferin gözdesi..

Kulübü onu ''Daha çok para veriyor'' diye Galatasaray'a satmaya çalışıyor ama onun kararı kesin..

Terim o günler de basına demeç veriyor;

-''Beşiktaş'tan başkasına gitmem..''

Ve her sorulduğunda aynı cevabı veriyor;

-''Söz verdim. Beşiktaş'a gideceğim.. Başka takımda oynamam söz konusu bile olamaz.''

Sonra..

Sonrası malum..

O, ''Beşiktaş'tan başkasında oynamam'' diyen Fatih Terim çok geçmeden Galatasaray'a imzayı atıyor ve aralıksız 11 sene Sarı-Kırmızılı formayı sırtında taşıyıp, ''İmparator'' lakabını alıyor..

Yani bugün Mehmet Topuz ne yaşamışsa, 35 yıl önce de Fatih Terim aynı olayı yaşadığı için bize de ''Nereden nereye'' demek kalıyor..

Hakikaten de neredeeeennnn nereye…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*