Terim devam etmeli!

Terim devam etmeli!.9517
  • Giriş : 23.11.2007 / 16:12:00
  • Güncelleme : 23.11.2007 / 16:24:24

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in görevinin başında kalması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman'da Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Yusuf Ertekin'e ait bir mağazanın açılış törenine katılan Özdemir, burada yaptığı açıklamada, şu aşamada milli takımda teknik direktör değişikliğinin takıma zarar vereceğini belirtti.

Avrupa Şampiyonasında milli takımın başında Fatih Terim'in bulunması gerektiğini kaydeden Özdemir, “Terim görevinin başında kalmalıdır. Fatih Terim aynı başarıyı Avrupa Şampiyonasında da göstermelidir” dedi.

Türkiye Milli Takımının aldığı son başarılı sonuçlarla FIFA'nın dünya sıralamasında 12 basamak yükselerek 16. sıraya yerleştiğini hatırlatan Özdemir, şöyle dedi:

“Bu başarının devam etmesini istiyoruz. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın Avrupa'da zor maçları olacak. Milli takımımızla yaşadığımız sevinci inşallah bu hafta 3 takımımızın başarısıyla yeniden yaşarız. Her 3 takımımıza da başarılar diliyorum. Tabii ki ligde Galatasaray ve Beşiktaş ile kıyasıya mücadele edeceğiz. Hak eden şampiyon olacak. Eğer Fenerbahçe olarak süper ligdeki konsantrasyonumuzu tamamlarsak bu yıl da şampiyon oluruz. Güçlü bir takımız ve bunu başaracak gücümüz var.”

Süper lig ve şampiyonlar ligi nedeniyle zor bir döneme girildiğini ifade eden Özdemir, “Zorlu maçlar oynayacağız. Hedefimiz, ligde şampiyonluk, Fortis Kupasını kazanmak ve Avrupa'da başarılı olmaktır. Türkiye'de süper ligin yanı sıra ikinci ligde de çok iyi futbolcular var. Örneğin biz ikinci ligde oynayan Gökhan Gönül'ü transfer ettik. Gönül'ün performansı ortada. Diğer liglerdeki futbolcuları iyi tespit etmek gerek” dedi.

Transfer konusuna da değinen Özdemir, Nihat Özdemir ve Fatih Tekke'nin transferiyle ilgili konuları konuşmanın erken olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious