Terim: En büyük rakibimiz Belçika

Terim: En büyük rakibimiz Belçika.8664
  • Giriş : 09.09.2008 / 16:19:00

Belçika milli takımını küçümsemediklerini vurgulayan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası eleme grubunda en büyük rakiplerinin Belçika olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Flaman gazetesi Gazet Van Antwerpen'e verdiği demeçte Belçika milli takımını küçümsemediklerini vurgulayan Terim, ''Bizim için Belçika küçük bir Futbol ülkesi değildir. Türkiye FIFA klasmanında 10. sırada, Belçika ise 55. sırada, ama bu bir şey ifade etmez. Takımları küçük ya da büyük diye ayırmak hatadır'' dedi.

Belçika-Estonya maçını seyrettiğini belirten Fatih Terim, dinamik ve genç bir Belçika ekibi gördüğünü ifade etti.

Oyuncularını, Belçika-Estonya maçında 2 gol atan Wesleysonck'a (30) karşı özellikle uyaracağını kaydeden Terim, ''Maçta gözüme çarpan Defour, Simons ve sakatlığı nedeniyle Estonya maçında forma giymeyen, ancak bize karşı oynaması beklenen Moussa Dembele çok kaliteli bir oyuncu'' diye konuştu.

Grupta ikincilik için en büyük rakibin Belçika olduğunu vurgulayan Terim, şöyle devam etti:

''İspanya bizim üzerimizde bir takımdır. Ama Türk Milli Takımı olarak grupta en az ikincilik için mücadele edeceğiz. Grubumuzda aynı pozisyon için mücadele eden en büyük rakibimiz ise Belçika olacaktır. Türkiye geçtiğimiz Avrupa Şampiyonası'nı yarı finalist olarak bitirdi. İyi bir sonuç elde ettik. Türkiye her zaman büyük turnuvalarda olmalı. Ancak o zaman büyük bir Futbol ülkesi olduğunu ispat edebilirsin. Türkiye, 2004 Avrupa Şampiyonası ve 2006 Dünya Şampiyonası'nı kaçırdı. Eskiden bazen küçük Futbol ülkelerine karşı yeniliyorduk, ama bu artık olmayacak. Takımım bu durumların tekrarlanmamasını artık çok iyi biliyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*