Terim faturayı kendine çıkardı

Terim faturayı kendine çıkardı .9381
  • Giriş : 09.09.2007 / 12:13:00

Terim, sonucun faturasını kendine çıkarıp imalı göndermeler yaptı. İşte o sözler;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Skandal skor sonrasında A Milli Takım Teknik direktörü Fatih Terim, oyuncuların değil kendisinin suçlu olduğunu belirterek göğüs stopu yaptı. İşte Terim’in sözleri:

“Tecrübelerim beni konuşturuyor. ‘Süpriz ve mazaret istemiyorum’ demiştim. Bu beraberliğin hiçbir bahanesi olamaz. Kötü oynadık. Kazanabilirdik ama 3 puan mühimdi. Kötü bile olsak. Bosna’nın kaybettiği bu akşam (dün) bir rakibi ekarte ederdik. Kredimizi kaybetmezdik, Macar maçı öncesi moralimiz yerine gelirdi. Yenilebilirdik de.

Eğer Türk futbolcusu rakibi kadar koşmazsa, kalitesini ortaya koymazsa maç kazanamaz. O konsantreyi yakalayamadık. Tamamen kabahat bizimdir. Teknik heyetindir. Onları dizayn eden, sahaya süren biziz. Çarşamba biz kazanmak zorundayız. Şimdi her zamankinden daha fazla seyircimize ihtiyacımız var. Kredimiz az kaldı. Normalde hepsini kazanmak zorundayız. Bosna mağlubiyeti ve Malta’daki beraberlikle büyük bir avantaj kaybettik.

‘KAHREDEREK DE OLSA...’

Şunu atsaydık, direkten dönmeseydi gibi yaklaşımda bulunmayacağım. Teknik adamlar takımı uyarırlar. Hava girmeyecek şekilde analizlerle tıkarlar. Bugün değiştirebilecek ne varsa yaptık. 3-4-3’e, 3-4-1-2’ye döndük. Döndük de döndük ama olmadı. Aslında Malta’nın neresiyle mücadelece edeceksin. Alt tarafı Malta yani. Herkesle yerli yerinde konuştuk. Oyuna dalan arkadaşlarımız, maalesef bazı şeyleri unuttular. Önemli olan birtek Mifsud vardı. Onun önlemini aldık. Ancak Sabri ve Arda’nın sakatlıkları kafamızdaki değil, şartların getirdiği değişiklikleri yaptırdı. Şartlar ne olursa olsun Türkiye burada kazanmalıydı. Zorlanarak, kahrederek, üzülerek nasıl olursa olsun gideceğiz. Okları bize yöneltirsek memnun olurum. Çarşamba onlara ihtiyacımız var.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious