Terim: İyi bir maç oldu

Terim: İyi bir maç oldu.12220
  • Giriş : 26.05.2008 / 08:05:00

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Uruguay ile yapılan özel maç sonrası, ''Kendimizle yüzleşmemizi sağlayan bir maç oldu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri hazırlıkları için, Uruguay ile yapılan özel maçta 3-2 yenilen A Milli takımın son durumunu bir basın toplantısıyla değerlendiren Terim, eksikleri görme adına iyi bir maç olduğunu belirterek, ''Uruguay maçının 90 dakikası mücadele içinde geçti. Güzel bir maç oldu. İyi bir hazırlık maçı yaptık. Diri bir takım Uruguay, doğru maç almışız. Kendimizle yüzleşmemizi sağladığı için önemli bir maç. Teknik olarak böyle algılıyoruz. Kazanabilirdik. Daha fazla gol de yiyebilirdik'' diye konuştu.

Fatih Terim, bu maçta ilk kez Tümer Metin'e forma şansı verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Tümer'i biliyorum, ama yine de görmek istedim'' dedi.

Maçın ilk 20 dakikasının istedikleri şekilde geçtiğini ifade eden Terim, defansta Gökhan Gönül ve Servet'in olmamasının adaptasyonda sıkıntı yaptığını dile getirdi. Terim, şöyle konuştu:

''Servetin gelmesi iyi. Hamit'in ilk maçı. Diri bir Hamit'i iyi kullanabiliriz. Golde biz hata yapıyoruz. Golün şokunu atamadılar. Avrupa şampiyonasında klasik bir takım yerine esnek bir takım daha doğru olacak. Bazı oyuncuları oynatamıyorum. Antibiyotik alan var. Uzun süre maç oynamamış olan var. Türk milli takımı aslan gibi oynayacak. Burada deneme yok. Tüm oyuncuları tanıyorum. Servet ve Marcoyu bugün koyamam. Bizim de bir felsefemiz ve planımız var. Bende isterim bugün burada kazanmayı.''

Teknik direktör Terim, şampiyonada en önemli destekçilerinin taraftarların olacağını vurgulayarak, ''Başımız bundan önce eğilmedi bundan sonra eğilmeyecek. Taraftarlara inancımız tam'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious