Terim: "Kimse üzülmesin"

Terim:
  • Giriş : 13.05.2008 / 17:05:00

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, üst üste yaşanan sakatlıklardan dolayı Türk halkının endişeye kapılmaması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

EURO2008 Finalleri öncesinde moral kampı olarak değerlendirilen Antalya Gloria Golf Resort Otel'de Ligtv'nin sorularını cevaplandıran Fatih Terim, ortamın çok iyi olduğunu, bu hoşluğu uzaktan gururla izlediğini belirterek, ''Biz futbolcu, teknik adam ve basın olarak hepimiz bir aileyiz, birbirimizi kırmadan devam etmeliyiz. Bunu tüm ülke çapında duyurmalıyız. Moral kampının iyi geçmesinden memnunum.'' dedi.

Çok gergin ve stresli bir sezon sonunda biraraya geldiklerini belirten Terim, ''Futbolcular büyük bir yarış içinden geldi, farklı takımlardan geldiler. Biz ligde yarışın daha erken kopmasını isterdik; ama son ana kadar kalması da ayrı bir heyecan. Burada artık her hangi bir kulüp ya da renk önemli değil. Tabii ki kulüpler önemlidir ama burada sadece kırmızı beyaz düşünce ve renkler hakim. Hu önemli. Ortam çok iyi, böyle amaçlamıştık. Arkadaşlıklar iyi. Bu da önemli. Her grup iyi bir takım değildir. Ama her iyi takım iyi bir gruptur. Sonra biz yalnız değiliz. Anne-baba eş ve sevenlerimiz var. Bu organizasyonu da paylaşımlar için yaptık. İnsan yaptığı işi eşi, anne-babası ve sevdikleriyle paylaşırsa iyi olur, onu yapmaya çalışıyoruz. Paylaşım olmasza zevk ve heyecan da olmaz.'' diye konuştu.

Sakatlıklara da değinen Terim, Fenerbahçe'de sakat sakat oynayarak sezonu tamamlayan Gökhan Gönül'ün sakatlığının kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, ''Gökhan Fenerbahçe'de sakat sakat oynuyordu belki ama ilerlemiş biraz. Servet'in de 80. dakikada olmuş. Bize Gökhan Gönül ve Servet'in sakatlıkları sürprizdi. Gökhan Zan'ın durumuna da Bilefeld'de karar vereceğiz. Kimse üzülmesin. Biri yoksa diğeri çıkar oynar. Biz 23 kiyşi ile orada olacağız. Kazanırız kaybederiz ama 11 kişi çıkarız. Son kararımızı Bielefeld'te vereceğiz. Oyuncularımız istekliler, ama kararımızı vereceğiz. Üzülmeye gerek yok. Hedef ve isteklerde hiç bir şaşma olmaz.'' diye konuştu.

Terim, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gruptan çıkacağımıza inandığını kaydederek, "2002'den beri yani 6 yıldır turnuvalarda yokuz. Dünyaya ve Avrupa'ya kendimizi hatırlatmaya gidiyoruz." diye konuştu.

Terim, ABD'li ve Türk uzmanlarla 5-6 aydır çalıştıklarını ekip olarak tek düşüncelerinin her türlü konuda sorunsuz bir Milli Takım oluşturmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious