Terim revizyon için düğmeye bastı

Terim revizyon için düğmeye bastı.11930
  • Giriş : 04.06.2007 / 01:32:00

Fatih Terim, milli takım kafilesinin konakladığı Dortmund Hilton Oteli'nde, gurbetçileri Brezilya maçına çağırmak üzere düzenlediği basın toplantısında bakın neler dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih Terim, Milli Takım kafilesinin konakladığı Dortmund Hilton Oteli'nde, gurbetçileri Brezilya maçına çağırmak üzere düzenlediği basın toplantısında, oyuncuların ve teknik ekibin, Bosna-Hersek maçının yitirilmesi nedeniyle üzgün olduklarının açık olduğunu ve öyle olması gerektiğini belirterek, ''Tabii ki bizlerin ve oyuncularımızın üzgün oldukları açık. Öyle de olması lazım. Ama ben performanslarından memnunum. Grubun en iyi takımı biziz'' dedi.

Terim, dün geceki maçta da topu oynayan tarafın kendileri olduğunun altını çizerek, ''Hiç şüphem yok, top oynayan biziz ama bazen böyle bütün istemediğiniz şeylerin biraraya geldiği oluyor. Konsantre eksikliğimiz nedeniyle hiç aklımızda olmayan bir kayıp verdik. Çok pozisyona girmişiz. Grubumuzda kendimize ancak biz rakip oluruz. İyi konsantre olduğumuz maçta mağlup olmayız. Devrenin sonuna kadar mükemmel getirdiğimiz bir ortamda devreyi 2. durumda kapattık'' diye konuştu.

BREZİLYA MAÇI
Konuşmasında Brezilya maçına da değinen deneyimli teknik adam, Brezilya maçının 80 ülkeden naklen yayınlanacağını bildirdi. Brezilya'nın da kendileriyle maç oynayarak devreyi kapatmak istediğini ifade eden Terim, şöyle devam etti: ''Kolay değil. Sezon bitti ve hiç beklenmeyen bir kayıptan sonra Brezilya ile oynamak kolay değil. Brezilya ile her zaman oynanmıyor. Brezilya ile oynamak önemli bir prestij. Oyuncularımızın burada edineceği tecrübe ve çıkaracağı ders çok önemli. Tugay'ın da veda maçı. Burada oynamamızın bir nedeni de cezalı olduğumuz zaman diliminde stadın dışına gelerek Almanya'da oynadığımız seyircisiz maçlarda bize destek veren taraftarlarla buluşmak. Burada 1 yıl sonra ilk kez seyirciyle buluşarak, bu maçla onlara bir jest yapmak istedik.''

KADRODA DEĞİŞKLİK
Bosna-Hersek maçından sonra bugün Nuri Şahin, Colin Kazım Richards ve Serdar Kurtuluş'un da kampa dahil olduklarını kaydeden Terim, kadroda bir değişikliğe gideceğini aktardı. Kimi görmediği futbolcuları bu maçta görme fırsatı da bulacağını belirten Terim, ''Hem tecrübe hem de ciddi bir hazırlık maçı olarak Brezilya ile oynayacağız'' dedi. Bosna-Hersek maçını kazanıp gelmek istediklerini hatırlatan Terim, ilk yarı ve ikinci yarı sonlarında gelen gollerin morallerini bozduğunu, ancak kendilerinin her zaman futbolun hep pozitif yönünü gördüklerini kaydetti.

''İlk mağlubiyetini alan Türk Milli Takımı demek ki böyle bir şok yaşamaya alışık değil'' diyen Terim, ikinci yarıda grupta daha iyi olup Avrupa Şampiyonası finallerine gideceklerini söyledi.

Brezilya maçının Bosna-Hersek yenilgisini unutturmak için güzel bir karşılaşma olacağını vurgulayan Terim, ''Bir yandan Hem Tugay'ı uğurlarken diğer yandan güzel bir hazırlık maçı oynamak istiyoruz. Taraftarlarla biraraya gelmek en büyük emelimiz. Gerek milli takımın gerek kulüp takımlarımızın en büyük destekçileri dışarda hayatını kazanan vatandaşlarımız. Dolayısıyla onlarla böyle bir bağımız var. Bu maçta Sepp Piontek ve Rasim Kara da olacak çünkü onların da katkıları Tugay için büyük. Salı günü stada tüm vatandaşlarımızı bekliyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious