Terim: Zoru seviyoruz

Terim: Zoru seviyoruz.9524
  • Giriş : 18.11.2007 / 09:02:00
  • Güncelleme : 18.11.2007 / 09:38:06

Fatih Terim, iyi oynarak kazandıklarını belirtirken, finallere gitmeye bir adım kaldığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oyuncularının hepsini alınlarından öptüğünü söyleyen Terim, "Beni Mahçup etmediler" dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 kazandıkları Norveç maçının, kimin finallere gitmeyi hakettiğini gösterdiğini söyledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, öncelikle oyuncularını kutladığını belirterek, ''Bu maç finallere kimin gitmesi gerektiğini gösterdi oyun olarak. Daha işimiz bitmedi. Çok önemli, güzel ve yerinde bir galibiyet aldık'' dedi.

Daha önceki hesaplarında bu noktaya gelindiğinde en az 4 puan fark olmasını beklediklerini, ancak bunun olmadığını yineleyen Terim, ''Takımda birtakım değişiklikler de planlamıştık. Bunu yapamadık. Fakat ne hikmettir, sakatsız bir an yaşayamıyoruz. Kim yatıyorsa, doktorlar 'çıkar' işareti yapıyor. Zaten yeterince sakatımız var. Bu kadar talihsizlik olmaz. Oyunun başında gol yedik, oyuncu kaybettik. Bunlara rağmen aslanlar gibi çıkıp oynadılar futbolcularımız. Yeni katılacak arkadaşlarımız olacaktır ve takımımız daha da iyi olacaktır. Eski oyuncularımızla beraber, hep beraber sevineceğiz. Hep beraber gideceğiz inşallah sizlerle finallere'' diye konuştu.

- ''HERHALDE ZORU SEVİYORUZ'' -

Daha önce yaptığı açıklamalarda, sonuna dek finallere gitmek için mücadele edeceklerini söylediğini aktaran Terim, ''Herhalde zoru seviyoruz. 'Şansımız varsa sonuna kadar kovalarım' demiştim. Allah mahçup etmedi. Oyuncularım da soyunma odasında, 'Öpüşmeyi kesip fazla havalara girmeyelim. Daha Bosna-Hersek maçı var' diyorlardı birbirlerine. Eski günlerimize dönüyoruz inşallah'' dedi.

- ''BEN DE KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRMIŞ OLABİLİRİM'' -

Terim, daha önce medya mensuplarıyla yaşadığı sorunlara göndermede bulunarak, ''Belki ben de zaman zaman kantarın topuzunu kaçırmış olabilirim'' derken, şunları söyledi:

''Bugünler beraber olma günüdür. Çarşamba gününe kadar hep beraber olma ve finallere hep beraber gitme günüdür. Gün birleşme ve milli takımın yanında olma günüdür. Çarşamba günü Bosna-Hersek maçını kazandıktan sonra oturur, eğriyi doğru, acıtmayı ve acıtanı tartışırız. Böyle bir Norveç'i kendi sahasında yenebilmek her takımın harcı değil. Bu oyuncuların hakkını önce vermek lazım. Bizimki verilmese de. Kazanmanın verdiği mağruriyet içinde hiç olmadım. Gün birbirimize sarılma günüdür.''

Ayrıca yaşanılan sakatlıklar nedeniyle orta alanda oyuncu eksikliğini fazlasıyla hissettiklerini vurgulayan Terim, ''Emre Belözoğlu, Arda, Mehmet Aurelio ve Hamit'ten ancak bu kadar özveri beklenebilir. Benim için tüm oyuncularım birer yıldız. Ama çarşamba günkü maçımıza kadar erdemimizi ve sakinliğimizi koruyalım.'' diye konuştu.

- BU MAÇ KİMİN GİTMESİ GEREKTİĞİNİ GÖSTERDİ -

Fatih Terim, Norveç karşısında aldıkları galibiyetin yanın da Futbol olarak da ortaya çok iyi şeyler koyduklarını belirterek, ''Oyuncularımı kutluyorum. Bu maç kimin gitmesi gerektiğini en iyi şekilde gösterdi. Çünkü iyi Futbol oynayan taraf bizdik. Bugün de bunu gösterdik. Şimdi daha işimiz bitmedi. Çok önemli, güzel ve yerinde bir galibiyet aldık. Biz kasım ayında minimum 4 puan farkla Norveç'e gelmeyi planlamıştık. Ancak futbolda bazen istedikleriniz olmuyor. Çok şanssızlıklar yaşadık. Kasım ayında bir şeyler değişecekti. Fakat bunu yapamadık. Biraz talihsizlik yaşadık. Oyunun başında gol yiyorsunuz, oyuncunuzu kaybediyorsunuz. Buna rağmen Milli Takım aslanlar gibi oynadı. İnşallah Bosna-Hersek maçında eski oyuncularımızda bizimle birlikte olacak. Hep birlikte olacağız. Zoru seviyoruz demiştim. Hala bir şansımız varsa kovalarım demiştim. Yunanistan maçından sonra. Allah beni de mahçup etmedi. Öpüşmeyi kesin daha Bosna-Hersek maçı var dediler. Demek ki eski milli takıma yeniden dönüyoruz.'' dedi.

Terim konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü;

"Gidersek hep beraber dedim. Bazen ben de kantarın topuzunu kaçırmış olabilirim. Bugünler beraber olma günüdür. Büyük ihtimalle İbrahim'in yerine Sabri'yi çağıracağız. Milli takıma daha pozitif şeyler oldu ve olacak da inşallah

Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Gün birleşme günüdür. Gün milli takımının yanında olma günüdür. Gün çarşma günü kazanıp hep beraber kazanma günüdür. Perşembe günü oturur bazı şeyleri tartışırız. Norveç'i kendi sahasında yenebilmek her babayiğindin hakkı değil. Ben burada kazandıktan sonra kalkıp mağrur olamam. Hayatım boyunca da hiç olmayacağız. Bizi destekleyenleri sonsuz teşekkür ediyorum. Gün birbirimize sarılma günüdür. Şimdi biz bu güzel sevinci yaşayalım. Bir puan öne geçtik. Bosna-Hersek'i nasıl yeneriz ona bakalım."

Maçta yere düşeni doktorun değiştirin diye işaret ettiğini de belirten Terim, ''Topa sahip olma adına evet. Fiziki olarak hayır. 24 kişi çağırdım 4 tane orta saha gitti. Tümer başta Deniz son gün gitti. Yıldıray ve Mehmet Topuz oynayamayacak hale geldi. Elimde iki tane orta saha kaldı. Biri Emre Belözoğlu biri de Mehmet Aurelio. Hamit'i çıkarmak zorunda kaldım. İbrahim Kaş hem çabuk, hem de iyi marke ediyor rakibi, onun için ilk 11'de başlattım. Yenilseydik şimdi eleştiriler oradan başlayacaktı. Orta sahasız ancak Arda bu kadar özverili olabilir, Emre, Marco, Hamit bu kadar özverili olabilir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious