Terim'den çarpıcı sözler!

Terim'den çarpıcı sözler!.11930
  • Giriş : 16.10.2007 / 21:46:00

Milli takımlar sorumlusu Fatih Terim Yunanistan maçı öncesinde yaptığı basın toplantısında EURO 2008'e komşu komşuya gideceğimize inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terim "Esasında tablo çok açık. Beraberlikte Yunanistan'da önemli bir avantaj elde eder. Mağlubiyette zorlanabilir. Önemli avantajımız Norveç ile oynayacak olmamız. Avantajları olduğu ortada" açıklamasını yaparken Yunanistan ile beraber gruptan çıkacağımızı söyledi.

Terim "Benim inancım ilk günden beri var. Komşu komşuya gideceğiz gibi görünüyor. Yunanistan'daki maçtan sonraki durumda değiliz Türkiye olarak. Yunanistan Moldova'yı son saniyelerde yenmeyi becerdi, biz beceremedik. Ama Türkiye olarak iki dışarı bir içeri oynuyoruz rakiplerimizle. Sonuç en kötü senaryolarda dahi olsa yarınki maçla Norveç'te yne şansımız var. O yüzden buna yakın bir maç oynadık. Yenmek zorunda olduğumuz maçları yendik. Sonuna kadar ümidimizi taşıyacak durumdayız. Ve iyi senaryoları düşünen bir adamım. Bosna Norveç'i yener, biz de Yunanistan'ı yeneriz. Böylece iki takım da belli olur. Ama yunanistan'ın avantajı olduğu kesin. O da Malta" açıklamasını yaptı.

Fatih Terim Yunanlıların formda futbolcusu Gekas hakkında ise "Yunanistan takımında değişiklikler oldu. Gekas çok formda. İlk başlarda çok şeyler beklenilen Samaras tribünde oturuyor. Gekas dikkat edeceğimiz oyunculardan biri..." ifadesini kullandı.

Üzerlerinde bir baskı olup olmadığı sorusunu değerlendiren Terim "Bizim olmak yada olmamak gibi oyunu geren düşüncelere sahip değiliz. Çünkü Malta ve Moldova maçlarının bir bölümünde bunun sıkıntısını çektik. Bir an evvel neticeye gitmek için panikledik. Bu da bize zarar verdi. Bu yüzden gerilime gerek yok. Sakin olmalı ve sonuca gitmeliyiz. Gerlipm ve panik istemediğimi oyuncularıma söyledim. Onlar da hırslı, istek ve coşkuyla paniği karıştırmayacaklardır. Bizim her an neticeyi değiştirebilecek oyuncularımız var. Yediğimiz gollere basit demek doğru değil, biz ona icat diyoruz. Seyircilerimiz mesajım oyuncuların hırslı fakat sakin oynacaklarından emin olsunlar" ifadesini kullandı.

Yunanistan 22 puanda olsaydı biz Malta veya Moldova'dan birini yenseydik o maça bizden bir puan almak yetmeyebilirdi. Biz Yunanistan'ı yenersek Moldova'daki 1 puanın önemi çıkacak.

Ben hiçbir zaman kin tutmam. Maçtan önce beni eleştirenlere maçı kazandıktan sonra ''Ben size demiştim. Ben dediğimi yaparım'' gibi bir tavır takınmam. Ben ve oyuncularım birçok zafer kazandık. Bu tip hareketlere başvuracak durumum yok. Beklenmedik puan kayıpları yaşadığımızda eleştiriler zaten olacaktır ve olmalıdır. İyi niyetle bunu yapanların eleştirilerini zaten kabul ediyorum. Ben de bazı isimler vererek bazı yazar ve eleştirmenleri hedef gösterebilirim ama çözüm bu değil. Ben de insanım sizden bir farkım yok. İnşallah yarın gol atınca basın tribünü dahil herkes ayağa kalkar ve hep beraber istediğimiz yere gideriz. Kasım ayı sonunda bir değerlendirme yapacağız bu tip sorunları çözmek için.

Kimseyle küs değilim. Dinimizce bu da doğru değil. Basın ile aramda küslük yok. Ben aynı Fatih Terim'im. Eskiden neysem oyum. 32 yaşında teknik direktör oldum. Tek beklentim yapıcı eleştiriler olması. Aileme kimse laf edemez. Buna izin vermem. Ama siz bu derece ileri gittiniz. Ailemin kılına dokundurtmam. Yaşadığım sürece kanatlarımı ailemin üzerine gererim. Bunun aksi davranan neler olacağını görür. Evladımın ağlamasına neden olursanız bunun hesabını sorarım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious