Terim'den iddialı açıklama!

Terim'den iddialı açıklama!.8646
  • Giriş : 30.03.2009 / 08:52:00

Fatih Terim, "Eğer kazansaydık Avrupa üçüncülüğümüzü taçlandırırdık. Artık çarşamba günü kim olduğumuzu göstermeliyiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Takım dün sabah erken saatlerde İstanbul'a gelirken, Fatih Terim SABAH'a, "Eğer kazansaydık Avrupa üçüncülüğümüzü taçlandırırdık. Oyun anlayışımız bence pozitifti. Artık çarşamba günü kim olduğumuzu göstermeliyiz" dedi..

Türkiye'nin sandığa gittiği ilk dakikalarda Milli Takım da İspanya'dan yurda dönüşünü gerçekleştirdi. Sabah 08:00'de Atatürk Havalimanı'na inen ay-yıldızlı takımı karşılayan SABAH teknik direktör Fatih Terim ile özel bir görüşme yaptı. Uçakta uyumayıp İspanya karşısındaki 90 dakikanın muhasebesini yaptığı her halinden belli olan Terim, kaybeden takım hocasının stresini değil üzüntüsünü sergiliyordu. Ve ayaküstü yaptığımız kısa söyleşi de şunları söyledi: "İspanya gibi bir takım karşısında üstün dakikalarımızın olması bizim için gururdur. İlk yarıda öne geçip maçı da kazanabilirdik. Kısmet değilmiş. Eğer kazansaydık Avrupa üçüncülüğümüzü taçlandırırdık. Artık bu taçlandırma işini çarşamba günü yapacağız. Kendimizi göstereceğiz. Oyun anlayışımız bence pozitifti. Sadece biraz değişiklikle gereken sonucu alacağımıza inanıyorum. Oyuncularımıza hep güvendim, güvenmeye devam edeceğim. Eksik taraflarımızı bu birkaç günlük sürede kapatıp Çarşamba günü sahaya çıkacağız."

"BİZ KORKAK DEĞİLİZ"
"Sonuç sizce adil mi?" sorusuna Terim, "İlk yarı için hayır ama ikinci yarı golden sonra İspanya bizden daha iyi oynadı" yanıtını verdi. Ay-yıldızlı ekibin hocası Milli Takım iyi oynarken Semih'i oyundan almasıyla ilgili gelen eleştirilere ise, "45 dakikadan sonra ikinci yarı başlarken oyunu orta sahada tutmak adına yaptım. Çünkü fiziğimiz 60'tan sonra aynı şekilde cevap vermiyor. 2 santrfor oynadık cesuruz, birini çıkardık korkağız; böyle birşey yok" diyerek karşılık verdi.

"BİRAZ DİNLENMEK LAZIM"
Çok yorgun olduklarını da belirten Terim, "Şimdi gidip biraz dinlenmemiz lazım" diyerek yanımızdan ayrıldı ve kendisini havaalanında bekleyen özel aracına bindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*