Terim'i kızdıran tarif

Terim'i kızdıran tarif.13878
  • Giriş : 09.09.2008 / 12:36:00

Milli Takımlar Genel Koordinatörü Fatih Terim, yarınki Belçika maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Terim bir gazetecinin motivasyon tarifine kızdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Takımlar Genel Koordinatörü Fatih Terim, yarınki Belçika maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Terim'in açıklamaları şöyleydi:

Taraftarımızdan 90 dakika sabır bekliyoruz.. Türkiye maçın favorisidir ama bu kesin kazanacağımız anlamına gelmez. Rakibimiz hataya zorlarsa ve kendi hücum planlarımızı da devreye sokrasak en iyi defanslara bile hata bulabiliriz.
Yan toplar konusunda zaaflarımız var. Her maçta aynı adamdan aynı hatayı beklemek doğru olmaz.

Sakatlarımız var. Marco, Hakan Balta, Mevlüt.. Marco'nun oynama ihtimali yüzde 10. Hakan'ı akşam tekrar deneyeceğiz. Mevlüt'ün arka adalesindeki tatsızlığa bakacağız.

Arkadaşımız sakatlar olunca daha iyi motive oluyoruz diyor. Tutturduk bir motive gidiyor. Yakalanan başarı yapılan antrenmanlar çalışmalar değil. 3 yıldır ısrarla çalıştığımız sistem değil. Son dakikaya kadar mücadele değil. Canına dişine takmak değil. Herşeyi bu motive kelimesine bağlamak yanlış. Olmayan bir şeyi motive edemezsiniz. O eskidendi. Bir kişi dünyaya bedel. Kim gelse yeneriz mantığı eskidedi. Fizik ve kalben hazır olmazsanız hiç bir şeyi başaramazsanız. Bir hoca ister mi oyuncusunun sakat olduğunu? Siz gidin bir kaç kişi sakatlanın bizi de bu işten kurtarın demek olur mu?

Kaybetmek en son düşüncemiz. Hedefimiz Avrupa şampiyonasına gitmek. Sürpriz sonuçlar olabilir. Galibiyet serimizi sürdürmek gündemimizin ilk maddesi.

Belçika maçından sonra 5 ay maç yok. Uluslararası takvim sadece bize 2 hazırlık maçı fırsatı veriyor. Bu ara bize dezavantaj olabilir. yarın bir daha çalışalım hatalarımızı düzeltelim olanağımız olmuyor. Milli Takım hocalarının bundan şikayet etme olanağı bulunmuyor.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*