Terim'in 5 hayati hatası

Terim'in 5 hayati hatası.9381
  • Giriş : 15.10.2007 / 11:15:00

Moldova ile berabere kalan A Milli Takım'a eleştiri yağmaya devam ediyor. Fatih Terim için yapılan eleştiriler rakibini hafife aldığı yönünde odaklanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

1- MİLLİ Takım zayıf ekiplere karşı konsantrasyon sorunu yaşıyor. Önceki gece bu sorun bir kez daha ortaya çıktı. Bireysel anlamda formsuz bir çok futbolcunun Moldova karşısında sahada olması bu sıkıntıyı doruğa çıkardı.

2- KANATLAR çalışmadı. Oysa ilk maçta ay yıldızlı ekip, katı defans yapan rakibine karşı attığı 4 golü kanatlardan gelen toplarla kaydetmişti. Moldova karşısında kanatlar attığımız golün dışında, çalışmadı.

3- HAKAN Şükür'ün ilk 11'de oynaması takıma çok şey kazandırabilirdi. Millifutbolcu, tecrübesi ve ismi ile rakibi psikolojik olarak baskı altına alabilirdi.

Hakan tecrübesiyle son vuruşlarda da daha etkili olabilirdi.

4- TERİM maça defansif yönü ağır basan bir kadro ile çıktı. Hayatında hiç A Milli olmamış Selçuk'un 11'e alınması eleştiri konusu oldu. Oysa Gökdeniz ve Tümer gibi iki tecrübeli futbolcudan biriyle maça başlanabilirdi. Beşiktaş'ta son maçlarda hep hatalı goller yiyen Hakan Arıkan tercihi de tartışma konusu oldu.

5- MOLDOVA'NIN iyi etüd edilmediği diğer bir eleştiri konusu oldu. Fatih Terim ve ekibinin, grubun zayıf takımını fazla ciddiye almadıkları düşünüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious