Terim'in maaşına %100 zam yolda

Terim'in maaşına %100 zam yolda.12718
  • Giriş : 16.10.2008 / 20:42:00
  • Güncelleme : 16.10.2008 / 20:41:42

3 maçta 13 gol yiyen Estonya'yı bile deviremeyen Terim tam 220 Bin YTL maaş alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Federasyon, 110 Bin YTL maaş alan Fatih Terim'e %100 kıyak yapıyor. 3 maçta 13 gol yiyen Estonya'yı bile deviremeyen Terim tam 220 Bin YTL maaş alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Estonya maçı öncesi kamp yaptıkları Radisson SAS Otel'de Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl'ın da katıldığı toplantıda Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile bir saat süren toplantı yaptı. Toplantı sonunda Terim'in uzun süredir gündemden düşmeyen sözleşme konusu çözüme kavuştu. Terim ile TFF arasında bugün federasyonun Levent'teki binasında sözleşme imzalanacak.
Şartları kabul edildi

Özgener, toplantıda Terim'e kendisinin ve ekibinin şu anki maaşının ikiye katlanarak artırılacağını ve ünlü teknik adamın çalışma şartlarının düzeltileceğini dile getirerek şunları söylediği belirtildi: "Ülkemiz için önemli bir yola çıktık. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda çok iyi bir hava yakaladık. 2010 Dünya Kupası finali için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu nedenle yönetim olarak size inanıyor ve güveniyoruz. Rahmetli başkanımız Hasan Doğan döneminde yapmış olduğumuz sözleşme şartlarını kabul ediyoruz. Hiçbir şart gözetmeksizin sizinle sözleşme imzalamak istiyoruz" dedi. Terim de bu teklifi kabul etti.

Maaşı ikiye katlandı

Levent Kızıl, bugün öğleden sonra yapılacak imza töreni ile Terim'in sözleşmesinin 2012 yılına kadar uzatılacağını ifade ederek, "Avrupa'nın ve ülkemizin gururu Fatih Terim gibi önemli bir teknik direktörle anlaşmanın gururu içindeyiz. Terim ile önemli projelerimiz var. Türk futboluna hayırlı olsun" dedi. Daha önce ayda 110 bin YTL alan Terim'in maaşının 220 bin YTL'ye çıkarılacağı ve tesisler konusunda da tam yetkili olacağı öğrenildi. Bu arada Terim'in İtalyan menajerinin, Türkiye ve yurt dışından gelen tekliflerin olumlu şartlar içermediği için Futbol Federasyonu'nun teklifini kabul ettiği ileri sürüldü.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*