Terim'in maç yorumu

Terim'in maç yorumu.13042
  • Giriş : 21.05.2008 / 08:03:00

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Slovakya ile oynanan özel karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede, takımın durumundan genel olarak memnun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Schüco Arena stadında kazanılan 1-0'lık galibiyet sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Terim, "Beni sevindiren taraf, henüz bir tane teknik idman yapmadık. Artı, ilk çıkan takım bir hayli genç bir takım. İki devre de ayrı ayrı düşünceler ortaya koydu. Sabah da bir buçuk saat antrenman yaptığımızı unutmayalım. O yüzden, genel olarak memnunum. Muhakkak hatalarımız var, yanlışlarımız olacaktır. Ama sakatlarımızla beraber toplandığımız zaman çok daha iyi bir takım oalcağımızdan eminim. 6 kişiyi getirmedim, otelde kaldı, birçok arkadaşımızı da önceden koymadık." dedi.

"Böylesi teknik kapasitesi yüksek bir maç bekliyor muydunuz?" şeklindeki soruya Terim, "Genel olarak yapımız bizim normalde böyle. Oynamayı seviyoruz; oynayarak bir yerlere varmamız gerektiğine inanıyoruz. Ama açıkçası, bazıları için evet, beni mutlu eden taraf da odur; bu kadar beklemiyordum. Bu yeter mi, hayır, daha iyi olmamız lazım. Ama beni çok sevindiren şey, ilk defa milli olan var, ilk defa resmi maç oynayan var. Müthiş bir grup olarak cevap vermeleri beni çok sevindiriyor." şeklinde cevap verdi.

Yabancı bir gazetecinin, Avrupa Şampiyonası'nda favorisinin kim olduğunu sorması üzerine ise Terim, şu karşılığı verdi: "Her ülkenin kazanma ihtimali var. 16 tane takım var, matematiksel olarak herkesin şansı var. Biz hedeflerimizi hep yukarıda tutarız, isteriz, olur. Olur ama inancımız hep vardır. Biz hedeflerimizi hiç aşağıda tutmadık, yukarıda tutacağız yine. Ama olur olur, olmaz olmaz. Biz bunu deneyeceğiz, biz bunu istiyoruz. Son Avrupa Şampiyonası'nı beraber seyrettik. Hiç kimse Yunanıstan'ın Portekiz'i yeneceğini tahmin etmemişti ama oldu. Dolayısıyla bizim hedeflerimiz yüksekte."

Bir soru üzerine karşılaşmaya çıkan kadroyu değerlendiren Terim, "Bazı oyuncuları elimde olmadan koyamıyorum. Yapacak bir şeyimiz yok, sakatlar. Ama planmamamızda, maçlara yaklaştıkça kafamızdaki takımı sürme adına daha ısrarlı olacağımız kesin. Ama buraya davet ettiğimiz her arkadaşımız bu formaya adaydır." şeklinde konuştu.

Bu arada milli futbolcular da hazırlık maçı olmasına rağmen kazanmak için çıktıklarını ve uyumlu iyi bir mücadele çıkardıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious