Terim'in taraftara forma sitemi

Terim'in taraftara forma sitemi.19716
  • Giriş : 12.10.2008 / 12:13:00

Fatih Terim, milli maça tuttukları kulübün formasıyla gelen taraftarları eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 galip geldiğimiz Bosna Hersek maçından sonra yaptığı değerlendirmede, galibiyetin başka bir anlam taşıdığını söyledi.

Oyuncularına ve seyircilere teşekkür eden Terim, "İstediğimiz zaman formalarımızla kıpkırmızı olabiliyoruz. Futbolcularıma seyirci isteğine rağmen normal oyunumuzdan vazgeçmedikleri için teşekkür ediyorum. Sistem adına memnunum. Rakibi 90 dakika hapsettik. Sakatlar nedeniyle neredeyse 1 takım yoktu. Ama diğerleri için fırsat olacaktır bu maç. Hepimizin kırmızı-beyazı sevmeye çok ihtiyacımız vardır. Bu ülkenin çocuları bunlar. Bugün galibiyet başka bir anlam taşıyor. Bugün İstiklal Marşı başka bir anlam taşıyor. Hiç olmazsa birkaç saatliğine benim ülkemin yalnız insanlarına güzel şeyler yaşattılar. İlk yarıda basit bir gol yedik ama moralleri bozulmadan altından kalktılar. Bugün kaybetselerdi de bence kimse kızmamalıydı. Herşeyiyle alınlarından öpmülmeyi hakettiler. Biz dünyada çok sempatik olan bir takımız. Bu çocuklara sahip çıktığımız zaman hep kazanırız. Bizim en önemli dostumuz kendimiz. En önemli potansiyelimiz de kendi çocuklarımız" diye konuştu.

Fatih Terim, "Hollanda maçında her taraf turuncu ama bizde hala bu konuda ısrar edenler var. Herkesin takımına saygı duyuyoruz ama en büyük takım Milli Takımdır. Önce Ay-yıldız gelir. Bedava olmasına rağmen kırmızı-beyaz giymemekte ısrar edenler var. Buraya gelince kulüp formaları bitmeli" diyerek tuttukları kulübün formasıyla milli maça gelen taraftarlara tepki gösterdi.

Ümit Milli Takım'ın maçına de değinen Terim, "Ümit Milli Takıma oyuncu verebilirim. Abdullah ve Hami Hocayla yapacağımız toplantıda belli olacak. Salı ve Çarşamba inşallah Türk futbolunun daha güzel bir günü olacak" dedi.

Terim, omzundan sakatlanan Batuhan Karadeniz'le ilgili soruya, "Doktorların raporunu alacağız. Futbolcuların sağlığı benim için çok önemli. Hekimlerin sözleri bizim için kanun gibidir. 'Eğer oynarsa zararına olur' dersrse kesinlşike kullanmayız" yanıtını verdi.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*