Terkedilen 4 kardeşe devlet sahip çıktı

Terkedilen 4 kardeşe devlet sahip çıktı.25278
  • Giriş : 05.01.2009 / 17:40:00

Samsun'da 4 kardeş anne ve babası tarafından terk edildi. Kardeşler, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) bağlı çocuk yuvasına yerleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde oturan Cevdet A. ve eşi Huriye A'nın evden ayrıldıklarını fark eden komşuları, evde bulunan çocuklar Metin (7), Hasret (4), Aslan (3) ve Derya'nın (2) terk edildiklerini güvenlik güçlerine ihbar etti.

Bunun üzerine olay yerine gelen ekipler, 4 kardeşi evden alarak durumu Cumhuriyet Savcısına bildirdi. İlgililerle yapılan görüşmeler sonucu 4 kardeş, SHÇEK'e bağlı Süleyman Yançotaral Çocuk Yuvası'na teslim edildi.

Bu arada, evi terk eden baba Cevdet A. polis ekiplerince yakalandı. Cevdet A. sorgusunda eşinin evi terk etmesi üzerine çocuklarına bakamayacak durumda olduğunu ifade ettiği öğrenildi. Çocukların annesi Huriye A'ya ulaşmak için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Öte yandan, yaklaşık 4 ay önce de Çarşamba ilçesinde biri üç aylık 3 çocuk anne ve babalarınca terk edilmiş olarak bulunmuştu. Daha sonra aileleri bulunan çocuklar, anne ve babasına teslim edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*