Terkedilmiş hurda araç sergisi

Terkedilmiş hurda araç sergisi.11872
  • Giriş : 01.07.2009 / 16:30:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:43:53

Sahipsiz kedi köpek derken, belediye sokaktan terk edilmiş hurda araçları da topladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sahipsiz kedi köpek derken, belediye sokaktan terk edilmiş hurda araçları da topladı. Araların çift katlı otobüs ve yer aldığı 140 araç sergilendi.

Kullanılır durumdaki teknelerden, çift katlı otobüslere, prefabrik yapılardan üç tekerlekli triportöre kadar 140 adet çeşitli araç otoparkta sahiplerini bekliyor.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin hurdalık araç otoparkına gelerek basın mensupyarına açıklamalarda bulundu.

PENDİK BELEDİYESİ'NİN TOPLADIĞI ARAÇLAR BÖYLE SERGİLENDİ

Şahin, 5 Haziran Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde ilçede yaklaşık bir aydır devam eden kapsamlı bir temizlik hareketi başlattıklarını söyledi. Bu çerçevede görüntü kirliliğine neden olan, sokaklara terk edilmiş çok sayıda kara ve deniz taşıtına rastladıklarını anlatan Şahin, şu ana kadar sokaklardan 140 araç topladıklarını, bir o kadar araçla ilgili de işlemlerin devam ettiğini dile getirdi. Araçları sokaklardan toplarken öncelikle sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Şahin, "Sahiplerine ulaşılamayan araçları bu alanda topluyoruz. Buradaki araçların yaklaşık 300 bin TL'lik bir ekonomik değeri var. Ancak sokaklardan toplanan bu araçlar madde bağımlıların da mekanı haline gelmişti. Araçların toplanmasıyla bu sorunu da bir ölçüde gidermiş olduk. Yasal süreç tamamlandıktan sonra bu araçlar Maliye Bakanlığı'na satış için devredilecek ve elde edilen gelir de eğer sahipleri bulunursa sahiplerine, bulunamayanların satışında elde edilenler de devlete gelir olarak kaydedilecek." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*