Terme, başkanına ağlıyor

Terme, başkanına  ağlıyor.19292
  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Terme, selde boğulan belediye başkanı için ağladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törenin ardından Nevik, Kocaman Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Selde yaşamını yitiren Kocaman Belediye Başkanı Sezai Nevik’in naaşı, önce evinin önüne, oradan da belediye hizmet binasının önüne getirildi. Başkanlarını son yolculuğuna uğurlamak için belediye önünde toplanan Kocamanlılar, Nevik için Kur’an’ı Kerim okuyup dualar etti. Daha sonra belediye binası önündeki Başkan Sezai Nevik’i naaşı önüne gelen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dua ettikten sonra duygularını vatandaşlarla paylaştı.

Başkan Sezai Nevik’in yaşadığı olayın herkesin yüreğinde beklenmedik derin bir yara açtığını ifade eden Ağar, Nevik’in kendilerine büyük bir miras bıraktığını söyledi. Başkan Nevik’in, kendisinin çok sevdiği bir kişi olduğunu ifade eden Ağar, Nevik’in ölmeden iki gün önce kendisini aradığını hatırlatarak, "Genel Başkanım, sizin Bayındırlık ve İskan Bakanı ile aranız iyi. Bir telefon açıp da şu bizim işlerimizi bitirsin. dedi. Hafta sonu yapılan kongrede yaptığı konuşmada ’Bu kadar iş güç var hiç biri yapılmıyor. Bunların yapılması için birilerinin can vermesi mi lazım" demiş. Kabul etmek gerekir ki başkanımız neredeyse bir görev şehidi olarak aramızdan ayrılıyor." ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül başta olmaz üzere çok sayıda askeri ve sivil erkanın hazır bulunduğu cenaze namazında Ağar, Nevik’in babası Azmi Nevik’e başsağlığı diledi. Kocaman Merkez Camii imamının cenaze namazını kıldırmasının ardından Başkan Nevik, son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious