Terminatör Vali Bush'u uyardı

  • Giriş : 18.01.2007 / 00:00:00

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Cumhuriyetçi Valisi ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, Irak'taki ABD askerlerinin bu yıl sonunda geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ilımlı bir Cumhuriyetçi olarak görülen Schwarzenegger, daha önce de ABD'nin bir çekilme tarihi açıklaması gerektiğini söylemiş, ancak bu denli açık bir tarih telaffuz etmemişti.

Schwarzenegger, bugünkü konuşmasında, ''Irak hükümetinin açıkça orada sonuna dek kalmayacağımızı, bu yıl sonunda kendi kendilerine güvenmek zorunda olduklarını ve en kısa zamanda kendi başlarının çaresine bakabilecekleri bir Ordu yaratma zorunda olduklarını açıkça anlamalarını sağlamalıyız'' diye konuştu.

ABD Başkanı George W. Bush'un Irak'a 21 bin 500 asker daha gönderme planını desteklediğini de belirten Schwarzenegger, ''Umarım daha çok asker gönderme konusunda doğru karar vermiştir. Kişisel olarak biraz hata yapıldı diye Irak'a sırtımızı dönmememiz ve çekip gitmememiz gerektiğini düşünüyorum. Oradan muzaffer bir biçimde çekilebileceğimize inanıyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious