Terör, Avrupa'daki muhaliflerini ölüm listesine aldı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

PKK/Kongra Gel lideri Murat Karayılan'ın Avrupa'daki ülkelerde bulunan örgüt muhalifleri için bir ölüm listesi hazırlayarak infazın gerçekleşmesi içen ilgili kişilere gönderdiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

PKK'ya yakınlığı ile bilinen "nasname" isimli internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, PKK'nın 1974'lerde Ankara'nın Tuzluçayır Mahallesi Toplantısından beri kurucu üyesi olan ve yakın çevresi tarafından 'Şirket' kod adıyla bilinen, son olarak örgütün Fransa sorumluluğunu yapan Rıza Altun ile PKK'nın eski İtalya sorumlusu Kemal Kara'nın da yer aldığı ileri sürüldü. Söz konusu listenin eskiden Murat Karayılan'ın partneri olan ve örgüt içerisinde "eşbaşkaniye" olarak bilinen "Behzat" kod adlı ikili'sinin elinde olduğu kaydedildi. Ölüm listesinde, Avrupa ülkelelerinden Almanya'da 8, Fransa'da 4, İsviçre'de 5 örgüt muhalifinin yer aldığı duyuruldu.

Murat Karayılan tarafından geçtiğimiz günlerde gönderilen listede, hangi muhaliflerin isimlerinin yer aldığı ise tam olarak bilinmediği ve bu nedenle de örgüt içerisinde paniğe neden olduğu vurgulanırken, eski yöneticilerden Rıza Altun ile Kemal Kara'nın geçtiğimiz günlerde uğradığı saldırıya işaret edildi.

PKK'nın eski üst düzey yöneticileri arasında yer alan Rıza Altun ile Kemal Kara, geçtiğimiz günlerde, Fransa'nın başkenti Paris'te, kendisini "Apocu" olarak tanıtan bir grubun saldırısına uğramış ve çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious