Terör İşçi Partisi'ni haklı çıkartmış

Terör İşçi Partisi'ni haklı çıkartmış.11640
  • Giriş : 04.10.2008 / 15:32:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, ''Gelişmeler İP'nin 'Yurtta Barış Orta Doğu'da Barış Programı'nın teröre karşı mücadelede Türkiye'nin biricik çaresi olduğunu tekrar tekrar kanıtlıyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gültekin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, ''Hakkari'deki çatışmada Türk askerlerini şehit eden hainlerin Türkiye'nin dostu ve müttefiki olduğunu söyleyenlerin hakim oldukları topraklarda üstlendiklerini'' ifade etti.

''Irak'ı işgal etmiş olan Amerika'nın yıllardan beri Türkiye'ye yönelik terörün ardındaki en büyük güç olduğunu'' iddia eden Gültekin, ''Amerika'nın amacının, Büyük Orta Doğu Projesi ile ilan ettiği üzere Türkiye'nin sınırlarını ve rejimini değiştirmek'' olduğunu savundu.

''Gelişmeler İP'nin 'Yurtta Barış Orta Doğu'da Barış Programı'nın teröre karşı mücadelede Türkiye'nin biricik çaresi olduğunu tekrar tekrar kanıtlıyor'' diyen Gültekin, söz konusu programla ilgili şunları söyledi:

''Atatürk'ün, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir' anlayışıyla, etnik kökeni ne olursa olsun bütün yurttaşlarımızı Türk milletinin bir parçası oldukları bilinciyle kucaklamak. ABD güdümünden ve AB kapısından kurtulmak. Emperyalizme ve bölücü teröre karşı halkı kazanmak ve seferber kılmak. Aciz devlete son, güçlü devlet. Teröre ve bölünmeye özgürlük yok. Herkese iş, köylüye toprak... Irak'ın toprak bütünlüğünü savunmak. Başta Irak halkı olmak üzere Suriye, İran ve Azerbaycan'la ittifak ve birlik.''

Bu arada, Bedri Gültekin'in, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*