Terör kurbanı Engin mezarı başında anıldı

Terör kurbanı Engin mezarı başında anıldı.13435
  • Giriş : 09.01.2008 / 14:09:00
  • Güncelleme : 09.01.2008 / 14:23:27

Diyarbakır'da 3 Ocak'ta meydana gelen bombalı saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Engin Taşkaya'yı dershane arkadaşları ile öğretmenleri mezarı başında andı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Servisi yoğun bakım ünitesinde dün hayat mücadelesine yenik düşen Engin'in Mardinkapı Mezarlığı'ndaki mezar ziyaretinde duygulu anlar yaşandı.

Engin'in yazın inşaatlarda çalışarak kazandığı parayla kayıt yaptırdığı dershanenin öğretmen ve idarecileri ve arkadaşları mezarına karanfil bıraktı, fatihalar okudu. Kur'an okumasını bilen öğrenciler ise arkadaşının ruhuna Yasin'i şerifler okudu.

ARKADAŞLARI YAKALARINA TAKTIKLARI ENGİN'İN VESİKALIK FOTOGRAFI İLE ONU UNUTAMAYACAKLARINI GÖSTERDİ

Yenişehir semtindeki dershane binası önünden 2 otobüsle mezarlığa gelen arkadaşları yakalarına taktıkları Engin'in vesikalık fotoğrafı ile unutamayacaklarını gösterdi.

Mezarı başında toplanan öğrencilere Dershane Müdürü, "Arkadaşımıza dua ettikten sonra, sessizce ayrılacağız" dedi.

Okunan duaların ardından öğrenci ve öğretmen mezarlıktan ayrıldı. Ancak bir öğrencinin Ergin'in mezarı başında kaldığı ve ağladığı dikkat çekti. Ağlayan kişinin Engin'in samimi arkadaşlarından olduğu öğrenildi.

Öğrenciler daha sonra Huzurevleri semtinde bulunan Taşkaya ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious