Terör kurbanı küçük Aleyna toprağa verildi

  • Giriş : 29.07.2008 / 20:35:00

Güngören’de meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 3 yaşındaki Nur Aleyna Çelik, bugün gözyaşları arasında memleketi Amasya’nın Göynücek İlçesi Ilısu Köyü’nde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütlerine lanetler yağdıran anne 26 yaşındaki Melike Çelik, “Hiç sevinmesinler. Onların gücü ancak çocuklara yeter. Benim kızım daha 3 yaşındaydı. Yarın doğum günü vardı. Doğum gününde benden gelinlik istedi. Ona gelinlik aldım. Ama giyemedi” diyerek gözyaşı döktü.

Güngören’de geçen Pazar akşamı meydana gelen patlamada ölenlerden küçük Nur Aleyna Çelik için gözyaşları sel oldu. Bu sabah İstanbul’dan karayolu ile memleketi Amasya’nın Göynücek İlçesi Ilısu Köyü’nde getirilen Nur Aleyna Çelik için cenaze töreni düzenlendi. Törene Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, Amasya Vali Vekili Ayhan Durmuş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Demirok ve yaklaşık 150 kişi katıldı. Terör örgütlerine lanet yağdıran ev kadını anne Melike Çelik, “Terör örgütleri hiç sevinmesin. Onların gücü ancak çocuklara yetiyor. Benim çocuğumdan ne istediler. O daha küçücüktü. Yavrum benim. Sana doyamadım” diyerek ağıt yaktı.

30 Temmuz 2005 tarihinde dünyaya gelen Nur Aleyna Çelik’in yarın doğum günü olduğunu hatırlatan anne Çelik, “Olay akşamı kızım ve anneannesi Perihan Özkıl ile birlikte doğum günü için alışverişe çıktık. Yanımızda kız kardeşim Şengül Yıldızlı ile 4 yaşındaki çocuğu Taha’da vardı. Alışverişin ardından ben eve döndüm. Onlarda çocuklar hava alsınlar diye çocuk parkına gitmek istedi. O sırada patlama oldu. Kızım ve yeğenim Taha öldü. Patlamada kız kardeşim Şengül Yıldızlı da yaralandı. Şu anda hastanede yatıyor. Ben şimdi ona yeğenin öldü diye nasıl söylerim” diye gözyaşlarına boğuldu. Anne Çelik, “Kızım doğum günüy için benden gelinlik istedi. Ona gelinlik aldım. Ama giyemedi. Küçücük cana nasıl kıydılar” diye konuştu.

İstanbul’da bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan 36 yaşındaki baba Günsar Çelik ise, “Ben çalıştığım için eşim ve kızım günlerinin büyük bir çoğunluğunu kayınvalidemin yanında geçiriyordu. O gün ben işte olduğum için yine orada kalmışlardı. Patlamanın olduğu yere yakın çocuk parkı var. Anneannesi de alışverişin ardından çocukların elinden tutup hava alsınlar diye parka götürmek istemiş. O sırada patlama olmuş. Sonra hastaneden bana telefon geldi. Çocuğumuzun yaralandığını ve hastanede olduğunu söylediler. Hastaneye gittiğimde yapabilecek birşey yoktu. Kızım olay yerinde ölmüştü. Biz onun doğum gününü kutlamaya hazırlanırken böyle bir acıyla karşılaştık” dedi.

Sabah İstabul’dan gelen Nur Aleyna Çelik’in cenazesi ailesinin isteği üzerine öğle namazı beklenmeden saat 10.00’da Ilısu Köyü Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*