Terör kurbanı küçük Taha toprağa verildi

  • Giriş : 29.07.2008 / 21:08:00

Güngören'deki patlamada hayatını kaybeden 5 yaşındaki Taha Yıldızlı'nın cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adli Tıp Kurumundan alınan Yıldızlı'nın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi Merkez Camisine getirildi.

Yıldızlı'nın cenazesi, ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Taha Yıldızlı, Sütlüce Mezarlığında defnedildi.

Camideki cenaze törenine, Taha Yıldızlı'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra 1. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdoğan Akyol, İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve vatandaşlar katıldı.Törende, Taha Yıldızlı'nın teyzesi Songül Yılmaz, “2 tane yavrumuzu kaybettik. Bunları yapanları ne olur bulun, cezalarını verin” diye ağladı.

Yakınları, olay günü Taha Yıldızlı'nın, annesi Şengül Yıldızlı, anneannesi Perihan Özkul ve teyzesinin kızı Aleyna Çelik ile birlikte gezmeye çıktığını söyledi.Patlamada Perihan Özkul ile Şengül Yıldızlı'nın ağır yaralandıklarını ve Taha ile Aleyna'nın ölümünden henüz haberleri olmadığını ifade eden aile yakınları, Aleyna Çelik'in cenazesinin de Amasya'da toprağa verildiğini kaydetti.

Baba Hüseyin Yıldızlı, tören boyunca oğlunun tabutunun başından ayrılmadı.Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve İstanbul Valisi Muammer Güler'in de çelenk gönderdikleri görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*