Terör kurbanı minik çocuklar gözyaşları arasında toprağa verildi

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Erzincan'ın Ulalar Beldesinde meydana gelen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 4 çocuk için Ulalar Cemevinde cenaze töreni yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulalar Beldesinde terör örgütü tarafından Atatürk Mahallesi Muhtarı Erdal Türkmen'e yönelik olarak araba garajına yapılan bombalı saldırıda, garaj civarında oynayan Cem Celen (6), Mert Celen (11), Umut Türkmen (6) ve Orhan Oğuz (12) hayatını kaybetmişti.

Minik çocuklar için bugün Ulalar Cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Erzincan Valisi Ali Güngör, AK Parti Milletvekilli Tevhit Karakaya, Talip Kaban, CHP Milletvekili Erol Tınastepe, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay İsmail Ekici, Belediye Başkanı Mehmet Buyruk ve yaklaşık bin kişi katıldı.

Cenazelerin musalla taşına konulması ile birlikte evlatlarının cansız bedenini karşılarında gören, cenaze yakınları gözyaşlarına hakim olamadı ve sinir krizi geçirdi. Türk bayrağına sarılı taputlara sarılan cenaze yakınları, uzun süre tabutların başından ayrılmadı.

Cenaze töreninde terör ile sonuna kadar mücadele edeceklerini ve çocukların gözlerindeki parıltıyı gördüklerini belirten Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay İsmail Ekici, "Birlik ve beraberlik içerisinde, sizleri yanımızda hissettiğimiz sürece terörü yeneceğiz ve kanlı katilleri yakalayacağız." dedi.

Erzincan Valisi Ali Güngör ise yaptığı konuşmasında, Anneler Günü'nde bu acıyı yaşantan terör örgütü üyelerinin kısa sürede yakalanacağını ve terörün üstesinden birlik ve bebarberlik içerisinde geleceklerini kaydetti.

Terör kurbanı olan çocukların cenaze namazları teker teker kılındıktan sonra, cenazeler omuzlarda taşınarak araçlara konuldu. Cenazelerin götürülüşü esnasında cenaze yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. 4 çocuğun cenazesi Ulalar Harami Dere Mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious