Terör operasyonunda iki tutuklama

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına eleman kazandırmak için Cumhuriyet Üniversitesi'nde çalışma yaptıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi (YÖGEH) adı altında faaliyet gösteren kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, üniversite öğrencisi oldukları bildirilen G.T, E.A, E.A, A.B, R.İ. gözaltına alındı. Bu kişilerin ikametlerinde ve üstlerinde yapılan aramada örgütsel dökümanlar da ele geçirildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından şahıslar geniş güvenlik tetbirleri altında adliyeye sevk edildi. Burada Nöbetçi Savcı'ya ifade veren şahıslardan 3'ü serbest bırakıldı. Tutuklanması talebiyle mahkemeye çıkarılan Erdal A. ve Rıdvan İ. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şahısların adliyedeki işlemleri süresinde dışarda çok sayıda arkadaşları hazır bekledi. Erdal A. ve Rıdvan İ.'nin cezaevine götürülüşü sırasında arkadaşları alkış tutarak tutuklama kararını protesto etti. Tutuklanan şahıslar da arkadaşlarına zafer işareti yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious