Terör örgütene yardıma 6 yıl hapis

Terör örgütene yardıma 6 yıl hapis.12528
  • Giriş : 13.09.2008 / 12:22:00

Terör örgütüne yardım götürürken yakalanan kişlere 6 yıl hapis cezası...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale usulüyle belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanan hizmet aracıyla terör örgütüne kar kamuflajı götürürken yakalanan ve 6'şar yıl 3'er ay hapse çarptırılan 4 sanıkla ilgili cezayı onadı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'da 2006 yılında bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyonunda, Büyükşehir Belediyesi'nce kiralanan hizmet aracıyla kırsal alandaki teröristlere 117 adet kar kamuflajı ve çeşitli malzemeler götürdükleri gerekçesiyle N.Ç, U.Ö, S.Ç ve A.V.T gözaltına alındı.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ''Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçundan yargılanan sanıklar N.Ç, U.Ö, S.Ç ve A.V.T, 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırdı.

Dava dosyasını inceleyen Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı onadı.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce hazırlanan gerekçeli kararda, sanıklardan A.V.T'nin Yozgat'taki bir firmaya özel yapım 2 bin adet kar kamuflajı siparişinde bulunduğunu, firma yetkililerinin ise özel yapıma zaman ayıramayacaklarını belirtmesi üzerine sanığın, ''Bu askeriyenin ihtiyacıdır. Askeri tatbikatta kullanılacak'' demesi üzerine, firmanın siparişi kabul ettiği belirtildi.

Firmanın ilk etapta hazırladığı 120 adet kamuflajı A.V.T'ye gönderdiği anlatılan kararda, ''Atılı suçlamayı kabul etmeyen sanık, mahkemede yaptığı savunmada, üretici firmaya siparişi kabul ettirebilmek için pembe yalan söylediğini belirtmiştir'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*