'Terör örgütlerinin hedefi gençler'

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Taner Paylaşan, öğrencilere terör örgütlerinin gençlik üzerindeki 'gizli planlarını' anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Paylaşan, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Türkoğlu Lisesi spor salonunda 'Gençlik ve terörizm' le ilgili konferans verdi. Paylaşan, burada yaptığı konuşmada terör örgütlerinin sinsi planlarla özellikle gençliği hedef aldığını bildirdi.

Paylaşan, terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri ile gençlik üzerinde büyük tahribat yapmayı planladıklarını dile getirerek, terörizmin amacının, ülkeleri askeri, siyasi, ekonomik ve kültürel yönden zayıflatmak olduğunu kaydetti.

Terör örgütlerinin iç ve dış kaynaklardan destek alıp eğitim kurumlarındaki gençleri kendi amaçları doğrultusunda kullandıklarını ifade eden Paylaşan, "Terör örgütlerinin eleman kazanmaya yönelik çalışmalarına karşı çok dikkatli olunmalı. Ülke geleceği kendilerine emanet edilecek gençler, ideolojik grupların yönlendirmelerine kapılmadan, uyuşturucu ve fuhuş tuzaklarına düşmeden eğitim ve öğretimlerini tamamlamalı." diye konuştu.

Paylaşan, daha sonra konuyla ilgili slayt gösterisi sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious