Terör örgütü operasyonları

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Mersin, Şırnak ve Mardin'de, terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e yönelik operasyonlarda, çok sayıda patlayıcı madde ve mühimmat ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin Mersin'de ''terör örgütüne patlayıcı madde sağladığı'' istihbaratı alınan şüpheli bir kişinin evinde dün saat 16.00'da yaptığı aramada, 12.5 kg plastik patlayıcı ve patlayıcı madde düzeneğinde kullanılan 25 adet elektrikli fünye ele geçirdiği bildirildi.

Açıklamada, Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsal arazi kesiminde dün saat 10.45'te güvenlik güçleri tarafından yapılan arama tarama faaliyeti sırasında ise terör örgütü mensuplarına ait bir mağara içinde 2 adet el telsizi, 2 adet el bombası, 1 adet el dürbünü, 100 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı ile çeşitli yaşam ve giyim malzemeleri bulunduğu belirtildi.

Mardin'in Hasankeyf ilçesi kırsal arazi kesiminde dün saat 11.45'te güvenlik güçlerince gerçekleştirilen arama tarama faaliyeti sırasında da terör örgütü mensuplarına ait 2 sığınakta, 2 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ile çeşitli yaşam ve giyim malzemelerinin ele geçirildiği, bulunan mühimmat ve malzemelerin imha edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious