Terör örgütü PKK, bölge halkının desteğini kaybediyor

Terör örgütü PKK, bölge halkının desteğini kaybediyor.15861
  • Giriş : 29.03.2008 / 02:45:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 00:08:28

Büyük zayiat veren terör örgütü PKK'nın bu yıl yaptığı eylem çağrılarından hiçbiri karşılık bulmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sınır ötesi kara harekatının ardından Güneydoğu kırsalında başlatılan kararlı mücadele ile büyük zayiat veren terör örgütü PKK'nın bu yıl yaptığı eylem çağrılarından hiçbiri karşılık bulmadı.

Terör örgütü, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü olan 15 şubatta bölge halkına şehirlerde eylem yapmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için de yine PKK'nın kadın yapılanması olan J-STAR Doğu ve Güneydoğu illerinde halkın sokaklara dökülmesini istemiş, terörist başı Öcalan ise avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada kadın teröristleri övmüş, örgüt içinde infaz edilenleri sözde fedai olarak göstermişti. Günler öncesinden yapılan çağrıya bölge halkı itibar göstermedi.

Yine 21 Mart Nevruz Bayramı'nı da "serhıldan"(başkaldırı) ilan eden terör örgütü, bölgede umduğunu bulamadı.

Nevruz kutlamalarında Diyarbakır'da büyük olayların çıkartılması hedeflenmesine rağmen güvenlik görevlililerin sağduyusu ve halkın çağrıya itibar etmemesi nedeniyle örgütün bu çağrısı da boşa çıkmış oldu.

Terör örgütü kendisine yakın internet siteleri ve ROJ TV aracılığıyla bu sefer de elebaşı Abdullah Öcalan'ın 4 Nisan'daki doğum günü için provokasyon çağrılarına başladı.

Nevruz'da özellikle Diyarbakır'da istediğini yapamayan terör örgütü, Abdullah Öcalan'ın 59. doğum gününde sempatizanlarına eylem yapma çağrısında bulundu.

Bölgedeki güvenlik güçleri ise her türlü provokasyon girişimine karşı önlemlerini artırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious