Terör örgütü PKK, kaçırdığı 8 askeri bırakacağını duyurdu

Terör örgütü PKK, kaçırdığı 8 askeri bırakacağını duyurdu.17979
  • Giriş : 28.10.2007 / 00:08:00
  • Güncelleme : 28.10.2007 / 00:02:54

Terör örgütü PKK, kaçırdığı 8 Türk askerini bırakacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK, Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki hain saldırıdan sonra kaçırdığı 8 Türk askerini bırakacağını duyurdu.

Örgüte yakınlığı ile bilinen sitelerin haberine açıklamalarda bulunan teröristbaşlarından Murak Karayılan, 8 asker sorununun uzun süremeyeceğini belirterek, buna karşın Türk ordusunun esir askerlerin bulunduğu yerlere top yağdırdığını iddia etti.

Terörist Karayılan, Türk devletinin askerlerin bırakılmasına dönük bir talebinin olmadığını savundu.

Askerlerin ailelerinin rahat olmasını isteyen Karayılan, "Askerlerin serbest bırakılmaları için çağrılar yapılmaktadır. Başta DTP olmak üzere çeşitli çevreler askerlerin serbest bırakılmasına ilişkin çağrılar yaptığını biliyorsunuz. Şu anda biz bu talepleri kendi içimizde görüşmek durumundayız." dedi.

Teröristbaşı, "Sanırım bu sorun çok da uzun sürmeyecek bir sürede çözüme kavuşacaktır. Bunun için uygun yol ve yöntemlerin, kanalların oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca ulu-orta yerde serbest bırakma gibi bir durum olamaz, çünkü savaş alanında bulunuyorlar. Bu açıdan her şeyi düşünmek gerekiyor. Gelebilecek heyetlerle konuyu görüşmeye açığız. Konunun insani bir olgu olarak ele alınmasına biz de katılıyoruz. Askerlerin bulunduğu yerlere de top yağdırılıyor. Bunun durdurulması için mücadele yürütülürse salıverilme koşulları daha fazla oluşmuş olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious